Mucize yaratan "ufaklık!"

Tablet kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi, bu ufak cihazla tarih oluyor!

Mucize yaratan "ufaklık!"

Her yeni tablet kullanıcısının tatmak zorunda olduğu acı gerçeklerden birisi, bilgisayarların USB girişlerini kullanarak cihazlarının pilini doldurmak istediklerinde çoğu zaman karşılaştıkları manzaradır: Cihaz ya hiç dolmaz ya da saatler sonra bile hala dolmaktadır. Bunun nedeni USB girişlerinin tabletlerin pillerini doldurmak için gerekli güç çıkışını verememesidir.

Digital Innovations firmasının tanıttığı ChargerDr, bu sorunu ortadan kaldırıyor. Bilgisayarların USB girişine takılan cihaz tabletlerin normalin dört katı, telefonlarınsa iki katı daha hızlı dolmasını sağlıyor.

Mart ayında piyasada olması beklenen ürünün tahmini piyasaya çıkış fiyatı 30 dolar.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

S3 üzerinden veri aktarımını kapatıyorum telefonum rootlu hızlı şarj oluyor :)

@20 Oca 2013 17:49 USb deb gekeb enerji belli nasıl daha hızlı sarj ediyorsun rootla galba pirizden sarjdan bahsediyorsun ^^

@20 Oca 2013 23:33 s3 normalde 1000 mah güç çekerek şarj olur. fakat kernel ile bu 1200 e çıkarılabiliyor. mesela siyah kernel bunu yapıyor. yani %20 daha hızlı şarj oluyor. tabi bu işlem hem şarj cihazına, hem pile hem alete ekstra yük oluyor. cihazların ve pilin ömrünü kısaltır.

nasıl çalışıyormuş ki?

bunu nasıl başaracak ? mAh değerini nasıl yükseltecek açıklama yok mu yani ?

@20 Oca 2013 21:47 misal s3 de kernel değişikliği yaparak çekilen mah değeri değişebiliyor. normalde usb den 450 mah, fişten 1000 mah alan s3 kernel değişikliği ile usb'deb 900 fişten 1200 mah güç çekebiliyor. bu cihazda sanırım o kernelin yaptığını yapıyor. usb den daha fazla güç çekip bunu cihaza veriyor.

Direk USB'yi fişe tak olsun bitsin peh...

Ne alaka ya nasil beceriyp bu alet onu?

USB akim degerini yazilimla artirmak mumkun. ASUS AI Charger yazilimini deneyin. Her marka bilgisayarda çalişiyor. Ben HP laptop uzerinde kullaniyorum iPad bile şarj edebiliyorum rahatlikla.

ondan sonra güney köprüsünü eline alırsın.

usb sarj cihazı aynı işi yapıyor**gereksiz**AYRICA TABLETTE KENDİ ŞARJ CİHAZIYLA OYUN OYNAYANLAR VEYA ÇALISANLAR DA EKRAN VE DOKUNMATİK SORUNU OLUYOR--AYRI BİR USB SARJ CİHAZI TÜM BUNLARI ORTADAN KALDIRIYOR**

tablet üreticiler bu sorunu tableti tasarlarken düşünememişler mi, neden fazladan para verip bu cihazı alalım, oldu canım, iyice tüketim manyağı olalım, enayiyiz nasıl olsa

Tabletimi içinden çıkan usb kablosuyla şarj etmeye çalıştım.. 4 saat durdu yinede tam şarj olmadı.. kabloyu değiştirdim, blackberry kablosu taktım.. hem kalite hem kalınlık olarak daha üstün.. yalan olmasın 2 saatte şarj oldu..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir