MWC: Galaxy S7 Edge'i denedik!

Samsung'un yeni Edge telefonunu, yani Galaxy 7 Edge'i tanıtım sonrasında canlı canlı denedik!

Galaxy S7 Edge'i denedik!

Samsung Galaxy S7 Edge, elinize daha ilk aldığınız anda etkileyici bir telefon olduğunu hemen hissettiriyor. Galaxy S7, geçtiğimiz yılın Galaxy S6'sına çok benzese de, aynı durum yeni Edge için pek geçerli değil. Galaxy S6 Edge'in üzerine tasarım açısından da pek çok şey koyan S7 Edge, bu sayede kullanıcıların S6 Edge'ini bırakıp yeni modele geçme ihtimalini de artırıyor.

S6 Edge'e göre en önemli fark, arka kısımda dikkat çekiyor. Galaxy Note 5 ile birlikte başlayan kavisli arka kısım akımı, S7 Edge ile devam ediyor. Bu kavisler sadece görsel anlamda bir etki yaratmıyor; aynı zamanda telefonun elde tutuşunu da olumlu yönde etkiliyor.

Ekran

Telefonun ekranı şaşırtıcı olmayan bir biçimde Super AMOLED olarak karşımıza çıkıyor. QHD çözünürlük sunan ekran, 5.5 inç büyüklüğünde. Hatırlayacak olursanız, Galaxy S6 Edge'de ekran 5.1 inç büyüklüğündeydi. Yani yeni Edge, ekran büyüklüğü anlamından kullanıcısına daha fazla alan sunuyor. Ancak yine de, Edge+'ın 5.7 inç'lik ekran boyutunu yakalayabilmiş değil.

5.5 inç'lik ekrana rağmen, S7 Edge, S6 Edge'den daha büyükmüş gibi bir his yaratmıyor. Bunda, kıvrımlı iki kenarın bu kez kasanın iki yanına doğru "daha fazla kıvrılmasının" da rolü büyük. Ayrıca artırılan kıvrımlar, telefona daha etkileyici bir görünüm de kazandırıyor.

Galaxy S7'de olduğu gibi, S7 Edge'de de "always on display" özelliği bulunuyor. Bu sayede ekran sürekli olarak açık kalıyor ve saati, tarihi ya da özel bir şekli gösteriyor. Aslında bu özellik, LG G5'in "always-on" modu ile hemen hemen aynı. Üstelik, özelliği kullanırken harcayacağınız ekstra pil gücü bile farklı değil. Samsung, 1 saatte ekranın yüzde 1'den az bir pil tükettiğini söylüyor ki; bu oran LG'nin açıkladığı pil tüketimi ile neredeyse aynı. Bu yüzden, ekranın hep açık kalmasını isteyip istemeyeceğinizi iki kere düşünmenizde yarar var.

Donanım

Denediğimiz Galaxy S7 Edge, Snapdragon 820 işlemciye sahipti. Ancak telefonun, bir de Exynos 8890 Octa işlemcili bir sürümünün de bulunacağını söyleyelim. Her iki sürüm de, 4 GB RAM ile geliyor. Sunulan dahili depolama alanı seçenekleri ise 32 ve 64 GB.

Bu donanımın, güncel bir amiral gemisi telefon için oldukça etkileyici olduğu rahatlıkla söylenebilir; zira LG G5 de aynı özelliklerle karşımıza çıkmıştı. Touchwiz arabirimi, güçlü donanım altında hiç sorunsuz çalışıyor. Kullanımımız sırasında, herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yıl olmuş 2016 usb 2 nedir abi ya. En iyisi hp x3 elite beklemek hepsini tokatlıyo.

2 satır okumadım.. yıl 2016 herkesde bir cep telefonu var. bari cep telefonun kamerasıyla çekim yapıp ufak inceleme olsaymış..

Su ve toza dayanikli ayni zamanda

amoled ekranlardaki kronik yeşilimtrak beyaz tüzeltilmiştir umarım.beyaz bembeyaz olmadığı sürece kesinlikle tercihim olmayacak.

Isınma sorunu yaşıyorum s7 edge de

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Galaxy S7 Edge'i denedik!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir