"Nane yeşili" Nexus 5X geliyor!

Yaklaşık 2 hafta sonra tanıtılması beklenen yeni Nexus 5'ten yeni bilgiler var!

"Nane yeşili" Nexus 5X geliyor!
Yeni Nexus 5 (2015) veya Nexus 5XUnderKG.co.kr

Yeni iddialara göre Google'ın Android 6.0'lı yeni Nexus 5'i, 29 Eylül Salı günü Nexus 5X adıyla karşımıza çıkacak.

"LG Bullhead" kod adı altında geliştirildiği düşünülen yeni Nexus modeli, 5,2 inç'lik bir ekrana sahip. Telefondan ilk sızan fotoğraflarda cihazın plastik, beyaz bir gövdeyle, arka tarafta çıkıntılı, lazer odaklanmalı bir kamerayla geleceğini görmüştük. Beyaz ve siyah renk seçeneklerinin arasında şimdi ise "nane yeşili" eklendi.

Nexus 5X kılıfları ortaya çıkmaya başladı

Kılıf üreticileri ise Nexus 5X'e özel kılıfları Amazon'da şimdiden satmaya başladılar. Ancak üreticilerin paylaştıkları fotoğraflardaki telefonun ekranında Android Marshmallow yerine Android Lollipop'un görünmesi kafa karıştırdı.

AndroidPit

Nexus 5X'in arkasında herhangi bir hoparlör ızgarası bulunmuyor. Bunun yerine ünlü Nexus logosunu ve parmak izi sensörü olduğu düşünülen metal bir halkayı görüyoruz. Antutu hız testinden sızan veriler, Nexus 5'in "sadece" 2.700mAh pille geleceğini, işlemcisinin Snapdragon 808 olacağını ve 3GB RAM'e sahip olacağını söylemişti. Bu özellikler, 5,2 inç'lik Full HD ekranı beslemeye yetecek olsa da, onları doğrulamanın şimdilik bir yolu yok.

Marques BrownleeMKBHD

5,7 inç'lik Snapdragon 810'lu bir Nexus 6

Google'ın 5,2 inç'lik Nexus 5X'e ek olarak 5,7 inç'lik yeni bir Nexus 6 da geliştirdiği düşünülüyor. Henüz herhangi bir resmi bilgi gelmeyen telefon, Huawei ortaklığıyla "Huawei Angler" kod adı altında geliştiriliyor. Şu an piyasada olan Nexus 6, Motorola tarafından geliştirilmişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir