NASA, selfie'lerden dünya yarattı!

Bu resimlerin Dünya'ya ait olduğunu düşünebilirsiniz. Ama onlar, aslında selfie!

  • Ertuğrul Süngü
NASA, selfie'lerden dünya yarattı!
Bu resimler, selfie'lerden doğdu!

NASA insanoğluna gerekli hatırlatmaları düzenli olarak yapan bir kurum. Koca galakside ufacık bir nokta olduğumuzu kimi zaman ciddi, kimi zaman da eğlenceli bir şekilde bize anlatan NASA, 22 Nisan'da, yani Dünya Günü'nde yaptığı bir çağrı ile milyonlarca insanı tek bir resim içerisinde toplamayı vaat etmişti.

Dünya Günü dolayısıyla NASA'nın insanlara sorduğu "Yeryüzünün şu an neresindesiniz?" sorusu, bilinen birçok sosyal medya aracılığı ile kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. İnsanlardan bulundukları yer bilgisi ve bir adet "selfie" isteyen NASA ekibi, bu fotoğrafların oluşturacakları dev dünya görselinde kullanılacağını söyleyince, kısa sürede bolca fotoğraf elde etmeyi başardı. Toplanan fotoğraflarla tıpkı dünyaya bezeyen bir resmi ortaya çıkarmak için uğraşan NASA, sonunda amacına ulaştı.

Kurum tarafından açıklanan rakamlara göre Twitter, Instagram, Facebook, Google+ ve Flickr üzerinden duyurulan etkinliğe kısa sürede 50.000'den fazla fotoğraf gönderildi. Kimileri kullanılmaz halde olsa da ele geçen fotoğraf miktarı hedeflenen resmi gözler önüne çıkartmaya yetti. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bir android kullanıcısı olarak chip çok taraflısın ios veya android de uygulama çıksa direk sitende paylaşırsın hatta google'nin logosundaki azıcık küçük değişikliğini bile paylaşmsıssın ancak wp'ye whatsapp'ın tekrar geldiğini yazmamışsın

Böyle android kullanıcısına can kurban ?? diğerleri gibi wpnu yermek yerine onu savunuyor tebrikler kardeşim

@31 May 2014 21:49 ya bi gittttttttttttttt

wp ciler azınlık olduğu için

Sen de yorum yaz