Netflix Şifresini Paylaşanlara Kötü Haber: Şifre Paylaşma Tarih Olabilir

Netflix şifresinin paylaşılıp ücretin ortak ödendiği günler çok yakında bitebilir. Netflix'in denediği yeni sistem, şifre paylaşmayı imkansız hale getirecek gibi görünüyor. Netflix, şifre paylaşma konusuna ilişkin ilk adımını attı.

Netflix Şifresini Paylaşanlara Kötü Haber:

Netflix'in şifre paylaşımına karşı gevşek bir tutum sergilediği günler geride kalmak üzere olabilir. Streamable tarafından bildirildiğine göre şirket, ana hesap sahibiyle aynı evde olmadıklarını tespit ettiği bazı kişilere, kendi abonelik hesaplarını açmalarını isteyen bir bildirim göndermeye başladı.

Bildirimde, "Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınıza ihtiyacınız var" ifadesi yer alıyor. Devamında ise Netflix, hesabın ana sahibine, e-posta veya kısa mesaj yoluyla bir kod gönderiyor ve bu kodun hesabı kullanan diğer kişi tarafından girilmesini istiyor.

Bilindiği gibi Netflix'in kullanım koşulları, tek bir abonelik üzerinden farklı sayıda kişinin hizmete giriş yapmasına izin veriyor. Ama bunun için, bu kişilerin aynı ev halkından olmasını şart koşuyor.

Netflix'ten, konu hakkında gelen açıklama ise şu şekilde: "Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bu hesapları kullanma yetkisine sahip olup olmadıklarını anlayabilmek amacıyla bir test yürütüyoruz."

Kısacası Netflix'in, hesaplar konusunda bir çalışma yürüttüğü açık. Bu da, Netflix şifresi paylaşmanın yavaş yavaş tarih olduğuna yönelik önemli bir kanıt olarak kabul edilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Netflix bunu böyle yaparsa büyük ihtimal aboneliğimi iptal ederim. Bu şekilde çok da anlamı kalmıyor benim için. Most probably, I would cancel my Netflix subscription after Netflix's decision. Because this is not meaningful for me.

ben belkı hem evde hem ıs hemde gezıde kullanıcam aynı evde olmıycam.neflıx artık baslar kullanıcı kaybetmeye amazon ve dısney gelıyor.

artık netflix bozuldu ...

Sen de yorum yaz