New York, Galaxy Note 7'ye savaş açtı!

Samsung büyük bir hızla Galaxy Note 7'leri geri toplamaya çalışırken, telefona savaş açanlar da her geçen gün artıyor!

  • Cenk Atlı
New York, Galaxy Note 7'ye savaş açtı!

Samsung'un son haftalarda oldukça zor bir dönemden geçtiği malum. Firmanın başına dert olan Galaxy Note 7'nin bataryasındaki sorunların neden olduğu yankılar, tüm geri toplama çabasına rağmen, öyle görünüyor ki halen büyümeye devam ediyor.

Şimdi de New York Metropolitan Transportation Authority (MTA) adlı ABD'li bir devlet kuruluşu New York'un toplu taşıma hizmetini kullanan yolcuları, bir istasyona girmeden önce Note 7 cihazlarını kapalı tutmaları yönünde bir uyarı yayınladı. MTA ayrıca patlayıp alev alabilen cihazların da kamuya açık alanlarda şarjda tutulmamasını istiyor.

MTA'nın uyarısı yolcuları metroda ya da otobüsteyken Note 7'leri kullanmamaları ya da şarj etmemeleri yönünde mutlak bir yasağı içermese de, bu çağrının kullanıcılar için yeterince etkili bir yaptırım anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

ABD eyaletlerinden New Jersey'nin toplu taşımadan sorumlu yetkilileri de benzer bir açıklama yaparak "müşterilerini sorumlu davranıp Galaxy Note 7'leri kapalı tutmaları" yönünde bir çağrıda bulundu.

Daha önce de US Federal Aviation Authority ve US Consumer Product Safety Agency'den de benzer uyarılar alan Note 7'nin neden olduğu bu durumun, iPhone 7'nin piyasaya sürüldüğü bir dönemde Samsung'u daha da zorlamaya devam edeceği kesin gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

apple bunları satın almış... karalama kampanyasının ileri aşaması... şeytanın 1 numaralı muridi apple dünyayı zehirlemeye devam ediyor...

@grezimonk yani telefonların toplum içerisinde patlama ve yanma riskini göze mi alsınlar? Otobüs yolculuğunda yanımdaki kişide bu telefon varsa şayet ben rahatsız olurum, sen olmaz mısın? Bu sefer komployu Samsung maalesef kendi kendine yaptı.

@grezimonk Demi :) senin bahsettiğin vasıfsız işlerle ancak samsung uğraşır. Git hadi kumda patlamış note ile oyna sen :). Karalama kampanyasıymış Apple zorla açıklama yaptırdıya samsung'a :) ondan bu önlemler.

@grezimonk diyelim ki doğru söylüyorsun bu karalama kampanyası o zaman şöyle düşün uçağa bindin ve uçakta bir yolcunun note 7si şarja takılı :D patladığı zaman yangın çıkarma ihtimali var bir düşünsene uçağın içindeki cümbüşü :D

Yazik Oldu Samsung'a!Tipik Abd Oyunlarina Gitti Guzelim Cihazlar.Arastir Tedarigi Sorunlu Bataryalar Abd Menseli Cikmassa Hic Birsey Bilmiyorum.

@16 Eylül 2016 15:57 :) Araştırmaya gerek yok Çin menşeli o bataryalar :) ayrıca samsung testinden geçmiş. Abd oyunuymuş :) komiksiniz.

Samsungu bitirdiler valla birdaha kendine zor gelir. Sonu htc gibi olacak.

@16 Eylül 2016 17:12 HTC gibi olmaz korkma. Samsung 40 dan fazla iş kolu olan bir şirket.

Samsung a güvenin. Note 7 kullanıyorum değişim istedim ve yine de note 7 alicam

Teknolojik olarak yenemedikleri Samsung masaoyunu ile yeniyorlar

note7 harika bir cihaz elime aldim telefonu asik oldum resmen ,pilde problemi var degisir problem yok bu kadar yaygara cikmasinin tek sebebi APPEL in korkusundan kaynaklaniyor ,samsung a birsey olmaz hatayi duzeltir surer piyasaya mecburmuyuz ABD mali almaya inadina samsung....,

Apple oyunu mu bilemem ama samsung çok fazla sektörde faaliyet gösteren bir şirket. Maliyet olarak rakamlar büyük görünse de şirketin genel olarak durumuna bakıldığında o kadar büyütülecek bir durum değil. Hakeza samsung başına gelen her şeyi hak ediyor. Bu kadar rezalet bir şekilde ürünün arkasında durmayan bir marka daha görmedim. Hayatımda samsung dan başka telefon almadım ama bundan sonra elimi sürmeyeceğim tek markada samsung

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play