Nexus Sailfish'in özellikleri iyice sızdı!

Google'ın bir sonraki Nexus'unun özellikleri, AnTuTu hız testi sonuçlarıyla birlikte iyice ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nexus Sailfish'in özellikleri iyice sızdı!

Yeni Nexus'ların çıkış gününe yaklaşıyoruz ancak telefonlardan önemli bir sızıntıya henüz rastlamadık. Yeni sızan bir AnTuTu hız testi raporu ise telefonun küçük olan modeli Nexus Sailfish'in Snapdragon 820 işlemci, Adreno 530 GPU ve 4GB RAM ile geleceğini söylüyor.

RAM miktarı ve Snapdragon 820 işlemciyi daha önceki bir hız testi sızıntısı ve sızan bir build.prop dosyası sayesinde öğrenmiştik. Yeni sızıntıyla birlikte telefonun teknik özellikleri biraz daha "kesinleşmiş" oldu. Böylece yeni Nexus'un LG G5, HTC 10 ve Samsung Galaxy S7 gibi 2016 amiral gemileriyle aynı seviyede olacağını görmüş olduk.

AnTuTu raporunda başka detaylar da ortaya çıktı. Bunlar arasında Android Nougat, 32GB'lık dahili depolama alanı, 1080x1920 piksel çözünürlük var. Ekran boyutu tam olarak bilinmese de Nexus Sailfish'in 5 inç ile 5,2 inç arasında bir ekranla gelmesi bekleniyor. Son olarak rapor, telefonun 13MP'lik arka kamera ve 8MP ön kamerayla geleceğini söylüyor.

Bu tür hız testi sonuçlarının sahtelerini üretmek çok kolay olduğundan, şimdilik bu dedikodulara dikkatle bakmakta fayda var. Bilgiler gerçek olsa bile telefonun henüz tamamlanmamış bir prototipine ait olabilir ve cihazın final sürümünde değişiklikler olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Türkiye de nexus un pek bir önemi yok. Türkiye de nexus yerine android one var. Birilerine nexus u sorduğumda o ne bilinmeyen marka almam gibi şeyler diyorlar.

Gönderdiğim F/P Telefon Projesinde benim için makbul olan değerler hedef değerlerdir. Örneğin Max Dimensions veya Min Ekran/Gövde oranı dediğimde önemli olan max ve min değerlerin dışındaki hedef değerlere ulaşmaktır. Bu suretle proje yorumlanabilir bir projedir ve çok farklı sonuçlar rahatlıkla elde edilebilir. Örneğin kameranın yeri sol üstköşe de mi olsun, yoksa üst kenardan 2-3cm margin ile üstortada mı olsun diye çok düşündüm. Değişen fazla birşey yok, iki yer de aynı avantajlara sahiptir..

nexus un en büyük özelliği türkiye'de satışa sunulmamasıdır. bu yüzden diğer özellikleri bizi ilgilendirmez.

umarım Türkiye'ye gelir özellikleri beğendim sanal Navigasyon tuşları da olmasa tadından yenmez

"Kamera solüst köşede de olsa, 3cm'lik marjin ile üstortada da olsa, farketmez, iki bölge de aynı avantajlara sahiptir." dedim ama köşeler ve en tepeler her zaman için sarsıntının en fazla hissedildiği noktalardır. Eğer bu ayrıntıyı önemsiyorsanız, kamerayı tepe ile mesafeli üstortaya alın! Ben de kendi projemin tamamen kusursuz olması için kamerayı tepe ile mesafeli üstortaya aldım ve projeye son noktayı koydum...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play