Nissan'ın teknolojik canavarı: 370Z

Nissan'ın yeni 370Z'si sadece tasarım ve performansı ile değil farklı teknolojisi ile de konuşulacak

  • Ceyhun Seval
Nissan'ın teknolojik canavarı: 370Z

İnternette blog'dan blog'a (bir çeşit kulaktan kulağa) yayılan söylentilere göre Nissan 370Z spor arabasının bir hibrid – elektrik ve akaryakıt motorlu – modeli üzerinde çalışıyor. Nissan'ın şu an piyasadaki tek hibrid arabası Altime Sedan. Ama bu modelin hibrid sistemi Toyota patentine sahip.

Hibrid 370Z aslında ilk Nissan patentli hibrid olmayacak. Nissan'ın Cenevre otomobil fuarında sergilediği Essence modelinde, Nissan'ın geliştirmekte olduğu yeni motor sistemi kullanılmıştı. İlk seri üretim hibrid'in ise Infiniti M45 üzerine kurulması planlanıyor.

Nissan'ın hibrid 370Z'sinin özelliği ise ilk hibrid spor araba olması. 2012 yılında piyasaya sürülmesi beklenen hibrid 370Z kardeşlerinden hızlı bile olabilir. Standart 370Z'lerdeki 3,7 litre V6 motorun yanında bir de elektrik motorunun katacağı performansı düşünün! Sonucu merakla bekliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İlk Yorum benden :)
370Z ya Nissan ya şu vahşi bakışlara bir bakın çok manyak bir araba gerek hızı gerek motorunun gücü 350Z ile ne basardım NFS U2 de o geldi aklıma şimdi 370Z si kim bilir ne kadardır :D

GT-R dururken 370z'ye bir şey düşmez...

-----------------------------------
Standart 370Z'lerdeki 3,7 litre V6 motorun yanında bir de elektrik motorunun katacağı performansı düşünün! Sonucu merakla bekliyoruz.
-----------------------------------

normal motorun yanına elektrik motoru gelince güçlerini birleştirip daha mı hızlı gidiyo araba yani :P

NISSAN GT-R V SPEC
THE LEGEND IS REAL
NISSAN

Smart-Roadster Coupé tercih ederim...

arkadaşlar herkes bi araba saymış adamlar burda teknolojiden bahsediyor o zaman sizde SSC Ulimate AERO'ye bakın arabada hiçbir teknoloji yok ama dünyanın en hızlı arabası akıllı olmak lazım :D

Sen de yorum yaz