Nokia Asha 500, 502 ve 503 tanıtıldı!

Nokia, yeni Lumia'ları ve tabletinin yanında, bu 3 telefonu da sessiz sedasız tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia Asha 500, 502 ve 503 tanıtıldı!

Bugünkü Nokia etkinliğinde tüm gözler yeni Lumia'larda olsa da, Nokia aslında üç cep daha tanıttı. Yeni Asha 500, 502 ve 503, her zaman olduğu gibi gelişmekte olan bölgeleri hedef alıyor ve akıllı ceplerdekine benzer işlevleri ucuza sunmayı amaçlıyor.

Üçlü arasındaki en ucuz cep Asha 500, 69 dolarlık fiyat etiketine sahip. 2.8 inç QVGA ekranla gelen telefon, 2 megapiksellik bir arka kamera sunuyor. En pahalı seçenek ise 99 dolarla Asha 503. Asha 503'ün fiyatını En pahalı seçenek ise 99 dolarla Asha 503. Asha 503'ün fiyatını artıran en önemli ek işlevi, dört bant HSPA bağlantısını desteklemesi. 3 inç'lik ekranı Gorilla Glass 2'yle korunan Asha 503, LED flaşlı 5 megapiksellik bir kameraya sahip. Bu arada fiyatların cihazların yurtdışındaki fiyatları olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Yeni Asha'ların tasarımları Asha 501'den çok farklı olmasa da çok önemli bir fark var: Cihazların dışında kutuya benzer, saydam bir plastik tabaka bulunuyor. Daha önce diğer ceplerde pek görmediğimiz bu plastik kasa, alt taraftaki gövdeyi çizilmelere ve yıpranmalara karşı koruyor. Ancak bu saydam tabakanın kendisinin ne kadar dayanıklı olduğunu zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

çok tatlı telefonlar ya

Nokia; senden çok küçük ve hafif bir telefon istiyorum. 7cmx4.5cmx0.5cm ebatlarında, özel arayüzlü Windows Phone işletim sistemli, çift kameralı, suya dayanıklı, çizilmeye karşı dayanıklı, fiyatı çok uygun olmalı. Üretin, hemen alayım... <Cleverman>

69 dolara al getir sat öğrenci harçlığı çıkar :)

Telefon özelliği olan çerçeve gibi.

işletim sistemi ne peki bunların ?

Lumia dışında çıkartma be NOKİA

İçinde ayrı bir gövde yok. Şeffaf plastik kasa iç yüzeyinden boyanmış sadece.

Microsoft'un Asha serisini hala üretmesi garip geliyor bana. Çıkardıkları Lumia'lar bu kadar iyiyken gereksiz çaba sarf ediyorlar bunlar için.

Nokia; 6cmx4cm veya 5cmx3cm ebatlarında da olabilir...

Asha Gerçekten Çok Güzel Telefonlar Facebookdan tutun bir sürü uygulama var ve fiyatlarıda çok makul...Artık Diger Markalar Rant Savaşında Oldugu İçin Düşük Fiyatlı Teleofnlar Üretmiyorlar...Nokia Bunuda Düşünmüş :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play