Nokia'dan kullanıcılarına büyük müjde!

Eski model bir Nokia Lumia mı kullanıyorsunuz? Öyleyse Nokia'nın bu müjdesi sizi çok sevindirecek!

Nokia'dan büyük müjde!

Nokia, kısa süre önce duyurusu yapılan Lumia 925 modelinde, "Smart Camera" adı verilen bir kamera uygulaması kullanıyor. Bu uygulama, telefon kamerasına bazı ek özellikler kazandırıyor: Kamerayla çekilen fotoğraflar anında telefon üzerinde düzenlenebiliyor; eklemeler yapılabiliyor örneğin "Action Shot" özelliği sayesinde hareketli nesnelerin görüntüleri birleştirilerek tek fotoğraf haline getirilebilirken, "Remove Object" özelliği sayesinde istenmeyen nesneler fotoğraflardan çıkartılabiliyor. Firmadan gelen son açıklama, yakında uygulamanın diğer Windows Phone 8 işletim sistemli modellerde de kullanılabileceğini gösteriyor.

Nokia blog'da yer alan açıklamada, Lumia 925'de kullanılan uygulamanın Lumia serisinin diğer modellerinde de kullanılabilmesi için güncellemeler hazırlanacağı belirtiliyor. Söz konusu telefonların bundan sonra üretilen modelleriyse uygulama yüklü olarak gelecek. Uygulama sayesinde, Lumia serisinin daha önce piyasaya sürülmüş modellerini almış olan kullanıcılar da Nokia'nın en son kamera teknolojisinden faydalanabilecek.

Kısacası eğer eski bir Lumia modeline sahip olsanız bile, çok yakında gelecek bir güncelleme ile, siz de telefonunuzda Smart Camera keyfini yaşayabileceksiniz...

Okuyucu Yorumları