Nokia efsanesi MixRadio için yolun sonu!

Bir zamanların Nokia efsanesi, yeni sahibinin ellerinde can vermeye hazırlanıyor!

  • Cenk Atlı
LINE, MixRadio'yu kapatma kararı aldı

Nokia'nın Windows Phone kullanıcılarına yönelik ücretsiz bir müzik oynatma hizmetini kullanıma sunmasının üzerinden aslında çok da zaman geçmedi. Kullanıcıların kendi mix'lerinden çevrimdışı olarak müzik dinleyebilmelerini de sağlayan bu hizmet ilk önce Nokia Music, daha sonra da MixRadio olarak adlandırılmıştı.

Yazılım devi Microsoft'un Nokia'yı bünyesine katmasının ardından MixRadio da LINE'a satılmış ve sonrasında iOS ve Android kullanıcılarına sunulmaya başlanmıştı. Fakat LINE cephesinde yaşanan en son gelişmeler firmanın bazı mali sıkıntılar yaşadığını ve bu hizmetin de önümüzdeki haftalarda kapatılacağını gösteriyor.

Bugün yapılan resmi açıklamada, ücretsiz arama ve mesajlaşma uygulaması LINE'ın sahibi olan LINE Corporation'ın yan kuruluşu MixRadio Limited'e dair operasyonlarına devam etmemeye karar verdiği belirtiliyor. Buna göre MixRadio müzik oynatma hizmeti; firmanın birlikte çalıştığı teknik ekip ve partnerleri mağdur edilmeden önümüzdeki haftalarda durdurulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Aman firmanın birlikte çalıştığı teknik ekip ve partnerleri mağdur edilmesin. Biz mağdur oluruz. Kaldık Spotify'a.

@17 Şubat 2016 00:15 herhalde sen mağdur ol. senin müzik zevkin için teknik ekipteki çalışanlar işsiz mi kalsın. onların aileleri yok mu.

Microsoft Nokia'nın telefon bölümünü satın almıştır.

@17 Şubat 2016 02:20 İSİM HAKLARI KİRALANDI!

Spotify varken yaşaması zâten söz konusu olamazdı ??

@17 Şubat 2016 09:33 Aslında olurdu. Evet, belki istediğiniz parçaları ayrı ayrı çalamıyordu ama en azından ÜCRETSİZ ve REKLAMSIZ olarak internet olmadan bile dinlemeye olanak tanıyordu.

bravo böylelikle az olan programlarıda öldür sonra da niye böyle oluyor de batacaksın bu kafayla gidersen

mikrosoft nokia'yı tamamen silmek ve kendini de zarara sokmak için mi aldı acaba. Nokia gibi prestijli bir isim varken telefonlara mikrosoft yazdı. O telefon ışınlama bile yapsa adı mikrosoft olunca insan soğuk bakıyor. Lumia 520 bile sırf nokia yazdığı için o kadar sattı. Adı mikro olaydı kimse yüzüne bile bakmazdı. Ki kendi çıkardığı işletim sistemine bile destek vermeden para için diğer sistemlere öncelik verdi. Halbuki kendi işine baksa çok daha fazla kazanabilirdi. Wp da bu potansiyel vardı

@17 Şubat 2016 10:23 microsoft ürünlerinin bilgisayar kullanıcılarının çoğu tarafından kullanılması ve nokianın son zamanlarındaki fiyaskolarından sonra nokia'nın nesine güvenip microsofta soğuk bakılacak acaba? kağnı hızındaki symbianları mı özlediniz?

Nokia ve Microsoft'a bulaşan bir pişman değil, bin pişman oluyor. Kullanımdaki Windows Phone telefon sayısı devede kulak, Windows Store'daki uygulama sayısı devede kulak, e bakıyorsun bu tür servisler - devede kulak. Ne bulaşacaksın Android ve iPhone varken. 2007'de ilk iPhone'un duyurulmasından itibaren Microsoft'un devri bitmiştir. Desktop devri kapandı.

@17 Şubat 2016 10:33 Ia hadi ordan masaüstü bitmişmiş İsheep seni. Elma'n masaüstü yapamıyor işte. Marka köpeği olmayın. İşinize geleni kullanın. Marka kötülerken masaüstü bitti diyerek cahilleşiyorsunuz. Mobilde agario aspgalt 8 oynamaya benzemez masaüstü. Hiçbir mobil cihaz bir PC olamaz.

@17 Şubat 2016 10:33 eğer birazcık düşünebilse masaüstünün asla ölmeyeceğini görebilirdi. Devir mobil devri ama bunların hepsi pc ortamında yapılan şeyler. Nasıl mı? Sen telefonun bozulduğunda onu servise gönderiyorsun ve o servis senin telefonunu BİLGİSAYARA, MASAÜSTÜ BİLGİSAYARA

@17 Şubat 2016 10:33 YARIM MİLYAR UYGULAMAYI GÖREMEYEN KİŞİNİN BEYNİNDEN ŞÜPHE EDERİM

ya arkadaşlar çözüm gelir merak etmeyin. Avrupa kaynaklarından okuyun haberi azda. zaten bu bir spotfy oyunudur. adamlar almışlar kimseye söylemiyorlar para ile aldık rakibi tümden kapatalım olay bu. teknik ekip mağdur edilmeyecek zaten birçoğunun işi hazır spotfy da :D

Ne varsa ruslarda var yine. Vk müzik çok iyi ve ücretsiz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost