Nokia N1 böyle çalışıyor!

Nokia'nın yeni tableti N1 ve yeni giriş ekranını canlı canlı, çalışır halde görün!

Oynat Nokia N1 çalışır halde! Nokia'nın yeni tableti N1 ve yeni giriş ekranını bu yeni videoda çalışır halde görün!

Nokia'nın yeni N1 tabletinin ve Android'li telefonlara da sunulan Z1 Launcher'ının nasıl çalıştığını ve neler sunduğunu merak ediyorsanız, artık izleyebileceğiniz bir video var.

Firmanın yayınladığı videoda Z Launcher'ın ve N1'in tasarımının basitliği öne çıkarılmış. Buradan izleyebileceğiniz videoda henüz tanıtılmayan, tableti ayakta tutma işlevini üstlenebilen bir kılıf da gösteriliyor.

Nokia'nın Android 5.0 Lollipop'la çalışan yeni tableti, 7.9 inç 2048x1536 piksel ekran, 64-bit Intel Atom Z3580, 2.3GHz işlemci, 2GB RAM, 8MP arka kamera, 5MP ön kamera, 1080p video kaydı, Z launcher, micro USB class C, 249 dolarlık fiyat gibi özelliklere sahip. Cihazın ilk olarak 2015'te Çin'de, daha sonra Avrupa'da satışa sunulması bekleniyor.

Nokia, yeni tabletiyle tekrar eski günlerine dönebilir mi?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

çakma ipad :D

nokia bir amiral gemisi üretirse birde bu amiral gemisi güçlü bir telefon uygun bir fiyatda mesala 1000 tl aralığında olursa bence geri dönebilir

Çok güzel bir reklam valla elime almak istiyorum.

249 dolarlık fiyat bir özellik olarak mı sunuluyor artık :D

Anlayamadığım şey Nokia ismini Microsoft 10 yıllığına almıştı hani nasıl oluyor Nokia adında tablet çıkıyor. Madem Androidli tablet yapılabiliyor Nokia neden en azından ne olacağını görmek için iyi donanımlı kendi arayüzüne sahip bir tlf çıkarmıyor.

@22 Kas 2014 14:53 Nokia 'nın Telefon üretimi ile ilgili isim hakkını aldı. Tablet ve diğer cihazları çıkartabiliyorlar. Ayrıca üretimi fason yaptırıyorlar. Nokia ismini kullanmadan N1 gibi bir isim kullanarak telefon dahi üretebilirler.

hem nokia ismini kullanamıyorsa sizin dediğiniz gibi isim arama derdi olmadan N1 ismini kullansınlar akullı telefonlarda. şu şekil: N1 DEKİ N NOKİAYI 1 İSE her zaman 1 numara olduğunun göstergesi olabilir.

gelsin alayım

Nokia ismi neden yok tablette?

Bazılarının kafası karışmış. Microsoft "Nokia" ismini 10 yıllığına akıllı olmayan telefonlar için aldı. Akıllı telefonlarda artık kullanılmayacak. Nokia ise kendisi cihaz üretemese bile Nokia ismini başka firmalara lisanslayabilecek ve bu tablette zaten bunun ürünü. Nokia nın eski günlerine dönmesi zor çünkü pek çok patenti ve çalışanı artık Microsoft ta. Fakat farklı hizmetleri ve ürünleri olan bir firma olarak yeniden doğabilir ve büyüyebilir.

nokia yavaş yavaş androide mi geçiyor ne? ios ve androidden sıkılıp wp kullanayım diyordum undan sonra android olacaksa gerçi satışları artar ama napalım

Ya şu cihaz 600 700 tl den on numara olur

Microsoft ve Nokia isimleri tamamen ayrıldı mı şimdi? Yoksa bu tableti de Microsoft mu çıkarıyor?

@22 Kas 2014 20:53 nokia bu telefonu nokia corporation olarak cıkarıyor microsoft akıllı cihazlarda nokia ismini kullanmıyor

Bu tableti nokia firması çıkartıyor Microsoft değil...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir