Nokia'nın İptal Ettiği Windows Phone 7'li Telefon!

Nokia'nın birkaç sene önce üzerinde çalıştığı bu ilginç Windows Phone 7'li telefon, sizce gerçeğe dönüşmeli miydi?

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia'nın İptal Ettiği Windows Phone 7'li Telefon!

Nokia'nın piyasaya sürülme aşamasına gelemeden iptal edilen bir Windows Phone'lu telefonu daha ortaya çıktı. Çince iletişim platformu Baidu Tieba'da ortaya çıkan fotoğraflarda "Nokia RX-100" kod adlı cihazı görüyoruz.

RX-100'ü farklı yapan yanı, BlackBerry telefonlarına benzeyen fiziksel klavyesi. Ancak RX-100'ün Windows Phone 7'li ilk klavyeli telefon olmadığını söyleyelim. Daha öncesinde çıkan Dell Venue Pro da fiziksel klavyeye sahipti ancak RX-100'ün arkasında Nokia adı ve tecrübesi bulunuyor.

Bununla birlikte telefonun Lumia 800 ve daha sonra çıkan telefonlar kadar şık bir tasarıma sahip olmadığı söylenebilir. Cihazın ekran çerçevesi ve profili oldukça kalın, bu yüzden daha çok Nokia'nın standart telefonlarına daha çok benziyor. Ekrandaki görüntüden cihazda 9 Mart 2012'de derlenmiş bir işletim sistemini çalıştırdığı anlaşılıyor. microSD kart slotuna ve Toshiba tarafından üretilmiş bir ana kamera sensörüne sahip cihazın diğer özellikleri bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Hayır, bu proje gerçeğe dönüşmemelidir! Diğer taraftan MS, Windows'ları telefonlara desktop mode olarak sokmaya çalışmalıdır. Yani her telefon aynı zamanda Windows OS içermeli, monitör, klavye ve mouse bağlanarak taşınabilir bir bilgisayar olarak kullanılabilmelidir. Ayrıca pratiklik açısından şunu da öneririm: Tüm monitörler, klavyeler ve mouse'lar telefonlara kablosuz olarak bağlanabilmelidir...

Bence de kesinlikle hayata geçirilmemeli. Klavyenin kaplayacağı yer yerine o alanı kendi kişiselleştirebileceğim fonksiyonlar için kullanmak isterdim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play