Nostalji Sevenler İçin PlayStation Classic Geldi!

Sony, ilk PlayStation'ın görünümüne sahip, ancak boyut olarak daha minyatür oyun konsolu PlayStation Classic'i getiriyor!

Nostalji sevenler için PlayStation Classic geldi!

Sony Interactive Entertainment (SIE), ilk PlayStation'ın görünümüne sahip olan, ancak boyut olarak daha minyatür oyun konsolu PlayStation Classic'in, 20 oyun yüklü olarak sınırlı sayıda Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa'da piyasaya çıkacağını duyurdu.

İlk PlayStation, gerçek zamanlı 3DCG render özelliği ve bünyesinde CD-ROM barındırma gibi önemli yeniliklerle birlikte Japonya'da ilk olarak 3 Aralık 1994 yılında piyasaya çıkmış ve 1990 ve sonrasının oyun endüstrisine damga vurmuştu.

PlayStation Classic; buton tasarımından, kontrolcü ve kutusuna kadar orijinal PlayStation'ın tasarımına benziyor. Ancak orijinal PlayStation'a göre kenarları %45, hacim olarak ise %80 daha küçük. Final Fantasy VII (SQUARE ENIX Co., LTD.), Jumping Flash! (SIE), R4 RIDGE RACER TYPE 4, Tekken 3 (BANDAI NAMCO Entertainment Inc.) ve Wild Arms (SIE) gibi toplamda 20 PlayStation oyunu önden yüklü olarak geliyor. PlayStation Classic, orijinal PlayStation oyunlarını oynamayı seven nostalji hayranları ve 90'ların PlayStation oyunlarına meraklı yeni oyuncular için mükemmel bir uyum sağlıyor.

PlayStation Classic, TV veya monitöre bağlamak için HDMI kablosu ve piyasada satılan USB AC adaptörlerine*5 bağlamak için USB kablosuyla birlikte geliyor. Bazı destekleyen oyunlarda oyuncular, iki control cihazıyla birlikte arkadaşlarına karşı da oynayabilecek.

PlayStation Classic özellikleri

Ürün İsmi

PlayStation®Classic

Video Çıkışı

720p, 480p

Ses Çıkışı

Linear PCM

Giriş/Çıkış

HDMI™ çıkış portu

USB port (Micro-B)*5 

Kontrol cihazı portu x 2

Güç

DC 5V / 1.0A

Maksimum Güç

5W

Dış Boyutlar

Yaklaşık 149 x 33 x 105mm (5.8 x 1.3 x 4.1 in) (en x boy x derinlik) (Kontrol cihazı hariç)

Ağırlık

Konsol     Yaklaşık 170g (6.0 oz)

Kontrol Cihazı     Yaklaşık 140g (4.9 oz)

Çalışma Isısı

5? ile 35? arası

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bu güzel bir şey olmuş ama 16 bittemi oynayacağız grafiksel olarak yenileme yapılırsa tadından yenmez

Sen de yorum yaz