Note 7'nin iris tarayıcısından yeni ipucu!

Samsung'un bir sonraki büyük ekranlı telefonu Galaxy Note 7'nin iris tarayıcısından yeni bir görüntü var!

  • Zeynel A. Öztürk
Note 7'nin iris tarayıcısından yeni ipucu!

Telefonunuzun kilidini sadece ona bakarak açmak istiyorsanız, Samsung Galaxy Note 7'den gelen bir görüntü sizi sevindirebilir.

Twitter'daki Steve Hemmerstoffer'ın paylaştığı yeni görüntülerde Note 7'nin üst kısmında birçok sensörün bulunduğu gözleniyor. Sensör sayısının çok olması, telefonun bir iris tarayıcısıyla geleceğinin ipucunu veriyor olabilir. Yaklaşık iki hafta önce sızan, Note 7'nin ön yüzünü gösteren bir fotoğrafta da iris tarayıcısıyla ilgili ipuçları bulunuyordu. Bu sızıntında ise telefon çalışır halde görünüyor; dolayısıyla elimizde daha güçlü bir ipucu var.

İris tarama işlevine daha önce Lumia 950 XL gibi bazı telefonlarda yer verilmişti. Parmak izi tarama kadar ünlü bir güvenlik işlevi olmasa da Samsung, iris taramayla Note müşterilerinin ilgisini çekebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Simdiye kadar banada sacma Geliyordu.Fakat Haberdeki,Sadece Telefona Bakmayla Kilit Acilma,Kelimelerini Gorunce, Vayy Demedim Degil:)

Lumia da gayet hızlı çalışıyor. Tuş kilidine basıp telefona bakınca 1 2 saniyede açılıyor. Parmak izinide alternatif olarak koyabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost