Nothing Yeni Telefonlarındaki NFT Özelliği için Polygon Ağını Kullanacak

Telefon üreticisi Nothing, yeni Android işletim sistemli telefon modelinde Polygon Blockchain ağını kullanacak.

Nothing Yeni Telefonlarındaki NFT Özelliği için Polygon Ağını Kullanacak

Blockchain teknolojisi 2008'de Bitcoin ile hayatımıza girdi. İlk başta pek fazla bilinmeyen ve genellikle kripto paralar tarafından kullanılan Blockchain, günümüzde bankacılıktan finansa, NFT'lerde DeFi'a birçok dev sektörün kalbini oluşturuyor.

Birçok şirket sistemlerine Blockchain'i entegre ederken ülkelerin merkez bankalarından dahi önemli adımlar görüyoruz. Bir diğer dikkat çeken geçiş ise son dönemde telefon sektöründe yaşanıyor. Yakın zamanda Solana geliştiricileri tarafından tanıtılan Web3 odaklı akıllı telefon Solana Saga büyük ilgi toplamıştı.

Son olarak bir diğer popüler Blockchain ağı olan Polygon'dan da akıllı telefon adımı geldi. Akıllı telefon üreticisi Nothing tarafından tanıtılan Android işletim sistemli Nothing Phone (1), NFT’ler sunmak için Polygon ağını kullanacak.

“Nothing Community Dots” olarak tanıtılan bu NFT projesi, topluluk yatırımcıları için yeni ürün ve etkinlikler için erken erişim sağlayacak.

Konu hakkında konuşan Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal şu ifadelere yer verdi:

"Nothing gibi yenilikçi bir şirketin web3 kucakladığını ve Polygon ile birlikte çalışarak web3'e doğrudan erişim sağladığını görmek son derece cesaret verici"

Bu haber Chip Online ve BTCHaber işbirliği ile hazırlanmıştır.