NVIDIA'dan AMD'ye SLI izni geldi!

Grafik kartlarının iki devi NVIDIA ve AMD bu kez aynı cephede... İşte oyuncuları sevindirecek haber.

  • Zeynel A. Öztürk
NVIDIA'dan AMD'ye SLI izni geldi!
NVIDIA'nın SLI teknolojisi Intel bazlı anakartlarda bulunuyor

AMD'nin ATI'yı satın almasından beri NVIDIA ve AMD grafik arenasında büyük bir mücadele sergiliyorlar. Bu ise donanım devlerinin endüstrinin en hızlı grafik kartlarını üretmesiyle sonuçlanıyor.

Ancak en büyük rakipler bile zaman zaman karar değiştirebiliyor. NVIDIA bugün SLI grafik teknolojisi hakkındaki tutumunu değiştirdi ve firma artık gelecekteki AMD çipsetlerinin SLI'yı desteklemesine izin verecek. Bu olanak, AMD'nin 990FX, 990X ve 970 çipsetlerini kapsayacak ancak varolan AMD çipsetleri bu değişiklikten faydalanamayacak.

NVIDIA'dan Tom Peterson, bir süredir 'AMD CPU'lar için SLI' taleplerini duyduklarını ve şimdi bunu gerçekleştirmek için çok iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Bu değişiklik, şüphesiz oyuncular için iyi bir haber. Yakın zamanda ASUS, Gigabyte, MSI gibi üreticilerden SLI destekli AMD anakartları piyasaya sürmesini bekleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ah be bu şimdimi olur daha önce nerdeydiniz ..

bizdeki de şans.. ati kullanırken işlemci inteldi..şimdi NVIDIA kullanmaya başladım amd ye dönmüş..bi denk getiremedik ..:/

iki firmanın ortak akılla aldığı yeni satış fikridir bu çok zekice
çıkalı azda olsa yenide olmuş dahi olsa tüm ekran kartlarını anında elimine edecek ve zaten varolan sistemlerini yeniden sli uyumlu olacak şekilde allayıp pullucaklar

yahu nvidia amd yi düşünüpte karar vermemişki kendi satışlarını artırmak için yapmış :D

AMD işlemci için SLI kartlar zaten var, ama chipseti Nvidia. AMD chipsetleriyle crossfire dışında SLI slotlu anakartlar da üretilebilecek.

savaşmayın sevişin :D

ne zaman çıkar acaba önümüzdeki hafta sistem toplayacağım beklesemmiki

oh bebeğim, 16 tane 6950 yi tek anakarta takıp 135260*86500 çözünürlükte oynamak istiyorum, yüce rabbim sen bizi koru. bilemedik biz kulların, şaşırdık iyice.

arkadas bizim millet bir seye kafa taktığı zaman değiştirmek çok zor illede odunumun parası der.düz vitesden vazgecemedikleri gibi NVIDIA da vazgecemiyorlar.ben bügüne kadar 9 10 defa ekran kartı değistirdim oyun düskünü biri olduğum için yeter artık NVIDIA attığı kazıklar

buş kolbastı teknolojisine döndü yaww.w.w.www

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play