NVIDIA, NASA Temelli MAX-Q Tasarımını Tanıttı!

NVIDIA, dizüstü bilgisayarda üst düzey tasarım ve performans getiren oyun deneyimi için MAX-Q tasarımını tanıttı!

NVIDIA, NASA temelli MAX-Q tasarımını tanıttı!

NVIDIA bugün, oyun dizüstü bilgisayarlarını yeniden tanımlayan yeni bir tasarım başarısı olan Max-Q'yu tanıttı; artık oyun çok daha ince dizüstü bilgisayarlarda, daha sessiz ve daha hızlı hale geliyor. 27 Haziran'dan itibaren tüm dünyadaki büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinin kullanımına sunulacak.

NASA'nın insanları uzaya fırlatma görevinin ayrılmaz bir parçası olan Max-Q, bir roketin atmosferik uçuştaki aerodinamik stresinin en üst düzeye çıkarılma noktası olarak tanımlanır. Roketin yapısı Max-Q etrafında hassas bir şekilde tasarlanmıştır. NVIDIA, oyun dizüstü bilgisayarlarını tasarlamak için benzer bir felsefeyi uygulamış ve dizüstü bilgisayar üreticilerine önceki nesil ürünlere göre 3 kat daha fazla performans ile 3 kat daha ince dizüstü bilgisayarlar sunmaları için olanak sağlamıştır.

Sonuç: 18mm kalınlığa (MacBook Air kadar ince) sahip, şu anda mevcut olana oranla yüzde 70 daha fazla oyun performansı sunan yüksek performanslı bir oyun platformu.

Max-Q Mucizesi:

Bu performansın merkezinde dünyanın en verimli oyun GPU mimarisi NVIDIA Pascal™ yer alıyor. İnce dizüstü bilgisayarlara daha fazla performans sunmak için NVIDIA daha da yüksek verimlilik için Pascal'ı daha da optimize etti ve yapılandırdı. Max-Q ile tasarımda her şey; dizüstü bilgisayar, GPU, sürücüler ve termik ve elektrikli bileşenler de dahil olmak üzere tam verim sağlamak için hassas bir şekilde tasarlanmıştır.

Roket bilimi ve titiz tasarımın birleşimi ile Max-Q, dizüstü bilgisayarlarda PC oyunculuğunu başka bir stratosfere taşıyor.

Maksimum Verimlilikte Güçlü GPU'lar: NVIDIA Pascal GPU mimarisine dayanan GeForce GTX 1080, önde gelen FinFET 16nm teknolojisiyle üretilmiştir ve en yeni GDDR5X belleğe sahiptir. Max-Q, GPU'yu maksimum verimlilik için yeni bir şekilde çalıştırır; bir yandan performansı arttırırken, diğer yandan optimize az voltaj ile maksimum güç optimizasyonu sağler ve böylelikle oyun performansını artırırken sistemin kullandığı güç azalır.

Optimal Oyun Ayarları: Maksimum verimlilikle çalışan verimli GPU'lara ek olarak, Game Ready sürücüleri, her sistemdeki her oyun için mükemmel bir oyun deneyimi kazandırırken en uygun sistem verimliliğini sağlamak üzere ayarlar sağlar.

Gelişmiş Termal Çözümler ve Optimal Düzenleyici Verimliliği: Bir Max-Q dizüstü bilgisayarı, daha da fazla performans sergilemek için sofistike termal ve elektrik yapısı ile tasarlanmıştır. Yeni gelişmiş termal çözümler, eşi benzeri görülmemiş regülatör verimliliği ile birlikte, ince oyun dizüstü bilgisayarlarında mevcut olan her şeyden çok daha yüksek performans ve daha sessiz işlemler gerçekleştirir.

En Üst Düzey Oyun Dizüstü Bilgisayarı: Max-Q dizüstü bilgisayarlarıyla oyuncular, ne zaman ve nerede olurlarsa olsunlar, yüksek çözünürlükte oyun oynama ve yüksek çözünürlüklü eğlence deneyimi yaşayabilirler. Max-Q tasarımına sahip dizüstü bilgisayarlar; en son oyun teknolojilerini, Game Ready sürücülerini, NVIDIA G-SYNC™ ekran teknolojisini, VR, 4K ve daha fazlasını içeren tüm GeForce oyun platformunu desteklemektedir.

Max-Q ile tasarlanan dizüstü bilgisayarlar, oyuncuların doğru  oyun ayarları ile oynamalarını sağlamak için otomatik oyun profilleri sağlayan komple bir yazılım platformu olan NVIDIA GeForce Experience'a da hazırdır ve her seferinde en iyi oyun deneyimi sağlar.

NVIDIA WhisperMode Teknolojisine Giriş: NVIDIA, sessiz NVIDIA WhisperMode teknolojisini de tanıttı; bu da oyun oynarken dizüstü bilgisayarların daha sessiz çalışmasını sağlayan yeni bir teknoloji. WhisperMode akıllıca oyunun kare hızına ve aynı anda optimum güç verimliliği için grafik ayarlarını yapılandırmaya yardımcı olur. Tamamen kullanıcı tarafından ayarlanabilir ve tüm Pascal GPU tabanlı dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilir, WhisperMode yakında bir GeForce Deneyimi yazılımı güncellemesi ile kullanıma sunulacak.

Bulunabilirlik

MaxQ tarafından tasarlanan ve GeForce GTX 1080, 1070 ve 1060 ile donatılmış dizüstü bilgisayarlar, Acer, Aftershock, Alienware, ASUS, Clevo, Dream Machine, ECT, Gigabyte, Hasee, HP, LDLC, Lenovo, Machenike, Maingear, Mechrevo, MSI, Multicom, Origin PC, PC Specialist, Sager, Scan, Terrans Force, Tronic'5 ??ve XoticPC  gibi önde gelen dizüstü bilgisayar OEM'leri ve sistem üreticilerinden 27 Haziran itibariyle satışa sunulacak. Özellikler, fiyatlandırma ve stok durumu üreticiye göre değişebilir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Razer Blade her türlü kraldır solda sıfır eder ve namı diğer macbook avcısı. ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play