NVIDIA, Quadro RTX 4000'i Duyurdu

NVIDIA, Quadro RTX 4000'i 8GB GDDR bellek ile beraber duyurdu.

  • Ercan Uğurlu
NVIDIA, Quadro RTX 4000'i duyurdu

NVIDIA, bugün Las Vegas'ta düzenlediği Autodesk Univercity Conference'ta yeni Quadro RTX 4000 GPU'sunu tanıttı. Bu yeni ekran kartı, şirketin orta segmentte duyurduğu ilk Turing mimarisine sahip profesyonel RTX serisi ekran kartı oldu.

Quadro RTX 4000, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini destekleyen 36 RT çekirdeğine sahip. Böylece fiziksel olarak doğru gölgeler, yansımalar, kırılmalar ve küresel aydınlatma sağlayabilen Quadro RTX 4000 ile böylece NVIDIA, profesyonel ortamlar, özellikle simülasyonlar için de gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini getirmiş oluyor.

Quadro RTX 4000'de ayrıca 288 Turing Tensor çekirdeği mevcut. 57 teraflops değerinde "derin öğrenme performansı" vadeden kart, bu sayede teknoloji açısından yapay zeka ve makine öğrenimi konusunda önemli yol kat etmiş durumda.

Quadro RTX 4000, 8 GB GDDR6 bellek içeriyor ve 8K çözünürlüğünde video oluşturma ile oynatma desteği getiriyor. NVIDIA'nın bu tanıtımıyla beraber, Dell, HP ve Lenovo da Quadro RTX 4000'e desteğini duyurdu. Bu markalar adı altında da gGelecek aydan itibaren ilk Quadro RTX 4000'leri görmeye başlayabileceğiz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play