Office 2013'ün 5 bombası

"Office 2013'e neden geçeyim" diyorsanız, işte size 1 değil, tam 5 neden birden...

Office 2013'ü sevmenizi sağlayacak 5 neden
PDF dosyalarını rahatlıkla düzenleyebilirsiniz

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Office 2013resmen tanıttı ve bir önizleme sürümünü indirmeye sundu. Peki yeni Office paketi, önceki sürümlerden yükseltmeye değecek kadar önemli yenilikler içeriyor mu? Bizce evet! İşte Office 2013'e geçmenizi sağlayabilecek 5 neden:

Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü

Office 2013, Office 2010'un eskimeye başlayan arayüzünü yeni renklerle canlandırıyor ve daha göz dostu bir hale getiriyor. Tabi ki arayüzdeki yenilikler bununla kısıtlı değil. Örneğin gözden geçirilen Dosya sekmesi, yeni bir belge oluştururken size mevcut şablonları gösteriyor.

PDF dosyalarını düzenleyebilme

PDF belgelerine bakmak hoş olabilir, ancak iş onlardan bir metin bölümü kopyalamaya veya düzenlemeye gelince biraz karışıyor. Ancak Word, artık PDF dosyalarını açıyor ve size tam bir düzenleme işlevi sunuyor. Sadece bu özellik bile bizce yeni Office'e geçmek için yeterli bir neden olabilir.

Otomatik yer imi oluşturma ve 2 yenilik daha

Otomatik yer imi oluşturma

Bu özellik sayesinde bir Word belgesini kaydettiğinizde en son kaldığınız yere otomatik olarak gidebiliyorsunuz. Böylece uzun Word belgelerinde imleci bıraktığınız yeri aramanıza gerek kalmıyor.

Office içi görsel arama

PowerPoint gibi Office belgelerinde belge içine görsel arayıp eklemek, şimdiye dek pek kolay bir iş değildi. Ancak bu durum, Office 2013 ile değişiyor. Artık Office içerisinden Bing'i kullanarak uygun görseli bulmanız ve bulduğunuz resmi herhangi bir Office belgesine eklemeniz mümkün.

Excel'in QuickAnalysis aracı

Bir Excel uzmanı değilseniz, verileri analiz edip sunmak konusunda biraz kafa patlatmanız gerekebilir. Ancak bu artık sorun değil - Excel'in yeni QuickAnalysis aracı ile veriyi seçmeniz yeterli. Excel, verilerinizi en iyi biçimde nasıl biçimlendirebileceğiniz, analiz edebileceğiniz ve sunabileceğinizi size söyleyecektir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

pdf düzenleme sağlam olmuş

Sonunda bu işi becermiş MS. Ücretsiz ve özgür yazılım olan OpenOffice ve LibreOffice paketlerinde yıllardır zaten bu özellik var. Bravo MS sonunda bu işi nasıl yapacağını öğrendin demek!..

harikulade gözüküyor...

keşke bir de niye 2013'e neden geçmemeiz gerektiğini söyleseydiniz, ben birini söyleyeyim, kurulumu saatlerce sürüyor, en büyük oyunları bile çok daha kısa zamanda kurabiliyorum.

@20 Tem 2012 14:50 sen oyun oynamaya devam et hadi bakim...

@20 Tem 2012 14:50 Bunu yazılımın bir sorunu olarak görmek yanlış. Bilgisayarınızın teknik özellikleri zayıf ise kurulum da yavaş ilerler. Çok saçma bir neden.

@20 Tem 2012 14:50 bunu diyeceğine gidip hızlı bi internet alsana

pdf düzenleme müthiş olmuş

Yine Çok Güzel Olmuş Adobe Reader İle Uğraşmaya Gerek Kalmadı

@27 Tem 2012 21:26 aynen pdf yazabiliuoruz muyuz ?

Bence MS geliştirecek bir şey bulamadı hem Windowns hem Office hem Visual Studio çok olgunlaştı bundan sonra olsa olsa Yapa Zekalı bir Windowns güncelleştirmesi gelir ondan sonra bir daha Windowns satabileceklerini sanmıyorum.

anti microsoft !!!

İğrenç dümdüz bir arayüz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir