OLED ekranlı MacBook Air için şaşırtan iddia: "Küçük bir farkla" gelebilir

Sızıntılara göre, OLED ekrana sahip olması beklenen ilk MacBook Air modelinde tercih edilen ekran boyutu, "küçük bir farkla" karşımıza çıkabilir.

OLED ekranlı MacBook Air, "küçük bir farkla" gelebilir

Apple'ın önümüzdeki 1 ya da 2 yıl içinde OLED ekranlı bir MacBook Air’i piyasaya sürmesini bekliyoruz ve dizüstü bilgisayarla ilgili doğrulanmamış en son sızıntı, şimdikinden biraz daha küçük, 13,4 inçlik bir ekranla geleceğini gösteriyor.

Hem Samsung hem de LG, Apple'ın üretim ortaklarına gerekli OLED ekranları tedarik etmeye başlamış durumda. Daha önce yayınlanan raporlarda MacBook Air için 13,3 inçlik bir ekrandan bahsediliyordu. 2022'de piyasaya sürülen en yeni M2 destekli MacBook Air, daha ince çerçevelere ve 13,6 inç ekrana sahip olsa da, 2020'den kalma 13,3 inç ekranlı M1 destekli sürüm hala Apple tarafından satılıyor.

Endüstri analisti Ross Young’a göre OLED MacBook Air bu 2 boyutun arasına girecek ve 13,4 inç ekrana sahip olacak. Çerçeve boyutu, ekranın en boy oranı veya bir bütün olarak dizüstü bilgisayarın boyutları açısından ne gibi değişiklikler olacağını göreceğiz.

15 inç MacBook Air geliyor

Ayrıca Young, OLED donanımlı MacBook Pro'ların da 2024'e kadar ortaya çıkmayacağını ekliyor. Öte yandan bir haber daha: Görünüşe göre bu yıl OLED yerine LCD ekranlı 15 inçlik bir MacBook Air geliyor. Bu da sektördeki diğer güvenilir kaynakların tahminleriyle örtüşüyor.