ÖN İNCELEME: Galaxy Tab Pro!

Samsung'un dev ekranlı Galaxy Tab Pro 12.2'sini ve fazlasını CES 2014'te denedik!

ÖN İNCELEME: Galaxy Tab Pro!

Samsung'un şimdiye kadarki en büyük tableti, CES 2014'te kendini gösterdi. Firma bu tabletin yanında "profesyonel" kullanıcılara yönelik birkaç Tab daha tanıttı, ancak en çok dikkat çekeni şüphesiz 12.2 inç ekranlı Galaxy Tab Pro 12.2 oldu.

2560x1600 çözünürlüklü WQXGA LCD ekranlı Galaxy Tab Pro 12.2'yi elimize aldığımızda ölçülerinin abartılacak kadar büyük olmadığını gördük. Bu dev ekran, özellikle Google Docs gibi bir verimlilik uygulamasını çalıştırdığınızda veya bir YouTube videosu izlerken kendini gösteriyor ve sizi etkisi altına rahatça alabiliyor.

Tab Pro 12.2, 4 uygulamayı ekranda aynı anda göstermenize ve kullanmanıza izin veriyor. Aynı işlev 10.1 ve 8.4 inç ekranlı modellerde de mevcut, ancak ekran küçüldükçe kullanım kolaylığı da azalıyor.

Samsung'un Android KitKat'ın üzerine yerleştirdiği Flipboard stili Magazine UX arayüzü, widget'ları Flipboard stilinde, ızgara görünümünde gösteriyor. Ekranın büyük olması sayesinde en küçük kutuları bile rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Tab Pro tabletlerinin her biri, Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye ve 3GB'lık dev bir RAM'e sahip. Ancak giriş ekranları arasında geçiş yaparken ve interneti kullanırken yaşadığımız gecikmeler bizi hayal kırıklığına uğrattı. Samsung'un bu tür şovlarda gösterdiği prototiplerde bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Ancak sorun pek de yabana atılacak cinsten değildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

tab pro 10.1 sadece 2gb a sahip ve 1 haftalik kullanimdan sonra diyebilirim ki makale de bahsedilen hic bir gecikme yasanmiyor.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
ÖN İNCELEME: Galaxy Tab Pro!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir