OpenOffice 4.0 kullanıma sunuldu!

Ücretsiz olarak sunulan popüler ofis paketinin önemli yenilikler sunan yeni sürümü hazır! İndirin...

OpenOffice 4.0 kullanima sunuldu!

Apache'nin ücretsiz ofis paketi OpenOffice'in dördüncü sürümü çıktı. 3.4 sürümünün üzerine bir hayli yenilik getirdiği gözlenen OpenOffice 4.0'da göze çarpan en büyük değişiklik IBM'in Lotus Symphony paketinden alınma bir yan görev çubuğu. Dört farklı ebatta gelen yan görev çubuğu ile günümüzde standart hale gelen genişekran monitörlerde ofis yazılımı kullanımında verim artışı hedeflenmiş.

Microsoft Office dosya türlerine verilen desteğin iyileştirildiği OpenOffice 4.0'ın içerdiği 500'ün üzerinde yenilik arasında grafik konusunda iyileştirmeler, geliştirilmiş dil destekleri ve yeni bir baskı önizleme fonksiyonu da bulunuyor.

Açık kaynak felsefesine dayalı ve tamamen ücretsiz olan OpenOffice'in 3.4 sürümü 57 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı.

İndirin: OpenOffice 4.0

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Hala Türkçe değil !

@26 Tem 2013 13:42 sen neyle indiriyorsun tost makinasıylamı?

@26 Tem 2013 13:42 Libreoffice bunun aynısı hatta daha gelişmişi sen de onu indir Türkçe istiyorsan.

@26 Tem 2013 13:42 Her şey Türkçe olmak zorunda fantasizisini bıraksak, Türkler en kötü İngilizce konuşan millet olmaz belki.

ms office in yerini ndnse tutamıyo ya lanet olsun adam gibi yapın şöle ms office gibi . libre office de amatörce open office de.

microsoft office muadili olmaktan maalesef uzakta. Şu an linux sürümüde yayınlanan kingsoft office en iyi alternatif konumunda.

@26 Tem 2013 19:57 birde şu yazıtipi eksik diye hata vermese güzel program.Ama beta aşamasında henüz olur böyle vakalar.

MS Office 2013 varken bunlar fazlasıyla lüzumsuz ve gereksizdir.....

kingsoft en iyisi. hem boyut olarak küçük hemde çok hızlı ve kullanışlı. yalnız türkçe değil

LibreOffice en iyisi. Öncelikle açık kaynak ve ücretisiz. Önce çoğunuz insanlık adına çok konuşacağınıza legal olarak ya parasını verin ms officeye her sürümünde, yada libreoffice kullanın. openofficeye destek azaldı. o sebeple libreoffice diyorum. libreoffice portable versiyonu da var. eğer dosya formatlarını başka pc de açamayacam diye korkuyorsanız yanınızda bulundurmanız yeterli. zaten tğm platformlarda ve online (email eklerinde falan, google docs, bing docs...) full destek veriliyor (doc ve docx ten daha iyi destekleniyor). eğer ki yine riskli durumlarda kullanacaksanız pdf gönderin herkese. zaten pdf genel bir standarttır. biraz akıl.. sadece biraz ;) yeterli..

Sen de yorum yaz