Optoma 4K Akıllı Ev Eğlence Sistemini Duyurdu

İşte CES 2019'da tanıtılan Amazon Alexa ve Google Asistan destekli hoparlörü ile dikkat çeken Optoma P1!

Optoma 4K Akıllı Ev Eğlence Sistemini duyurdu

Dünyanın önemli video ve ses ürünleri üreticilerinden Optoma, yeni nesil hepsi bir arada akıllı ev eğlence sistemi Optoma akıllı 4K Ultra HD Lazer projektörünü CES 2019'da tanıttı. 4K ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) ev eğlence projektörü Optoma P1; Amazon Alexa ve Google Assistan ses kontrol becerilerine, ultra kısa atım mesafesine ve Dolby Digital 2.0 destekli üst düzey dahili NuForce hoparlöre sahip. Her evde kolaylıkla kullanılabilmesi için yüksek teknoloji ile şık görünümü bir arada sunan bu güçlü ürün, CES 2019'da ilk kez ziyaretçilerle buluşuyor.

3000 lümen parlaklıkla 8,3 milyon piksellik net görüntüler oluşturan Optoma P1, Full HD ekranlardan dört kat daha fazla ayrıntıyı yalnızca birkaç santimetre mesafeden 120 inç büyüklükte görüntüleyebiliyor. HDR10 (High Dynamic Range) ve HLG (Hybrid Log Gamma) uyumu ile parlak beyazlar ve koyu siyahların sunulduğu gerçekçi renk performansı elde ediliyor.

Üst düzey ses konusunda öncü NuForce tarafından tasarlanan entegre hoparlör; kristal netliğinde sesler, dengeli orta frekanslar ve geniş frekans tepkisi sunarak gerçekçi seslerle zenginleştirilmiş TV ve film izleme deneyimleri sunuyor.Bas sesler için ayrı bölümlere, tüm aralığı kapsayan alüminyum sürücülere ve bozulmayı azaltmak için izole edilen hoparlör yuvalarına sahip olan NuForce entegre hoparlör, Dolby Digital ve Dolby Digital Plus ses kodlama özelliğiyle etkileyici seyir deneyimleri yaşatıyor. Optoma P1'de ayrıca, Optoma ürünlerinin en yeni akıllı özellikleri de bulunuyor. Bunlar arasında; Amazon Alexa ve Google Assistan özellikleri, akıllı IoT cihazları ile kusursuz ev otomasyonu için IFTTT desteği ve Optoma Marketplace üzerinden Netflix ve YouTube gibi popüler yayın servislerine kolay erişim özellikleri yer alıyor. P1'in diğer akıllı özelliklerinden bir de Connect uygulamasıyla Optoma Infowall erişimine sahip olması, çok yönlü kişiselleştirme olanağı sunan bu özellik sayesinde projektör evlerdeki enerji ekosisteminin merkezine yerleştirilebiliyor.

"Optoma P1, geniş ve gerçekçi görüntüleri yüksek kaliteli seslerle bir araya getirerek gerçek sinema benzeri, inanılmaz etkileyici bir ev eğlencesi deneyimi yaşatıyor." diyen Optoma Technology Ürün Yönetimi Lideri Brian Soto, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Optoma olarak, tüketicilerin sürekli artan ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, kalite ve sadeliği uygun fiyatlarla sunan yenilikleri duyurmaya kararlıyız. P1, birçok evde televizyonun yerini alabileceğini rahatlıkla söyleyebileceğimiz ilk eğlence ürünümüz."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz