OS X'e 750.000 Android uygulaması geliyor

Apple'ın Mac bilgisayarlarında Android uygulamalarının çalışacağı, hiç aklınıza gelir miydi?

OS X'e 750.000 Android uygulaması geliyor

Ünlü yazılım şirketi BlueStacks, Windows'tan sonra Android uygulamalarını Mac bilgisayarlarda çalıştırabilen programının beta sürümünü duyurdu. Yeni sürüm sayesinde 750.000'den fazla Android uygulaması, OS X'lerdeki yerini alacak. BlueStacks, Haziran ayında yine Mac'ler için duyurduğu programın alpha sürümünde ise yalnızca 17 adet uygulamaya izin veriyordu.

BlueStacks'in yazılımı, Android uygulamalarını "sanallaştırma" yoluyla Android harici platformlarda da  yerli kodmuşçasına çalıştırmaya yarıyor. Şimdiye kadar bu işlem daha çok PC'ler için geliştirilmişti. ASUS, Qualcomm ve AMD BlueStacks'le anlaşma yapan ilk isimler olarak öne çıkmıştı.

Apple kullanıcılarının ise bu anlaşmayı ne denli benimseyeceği belirsiz. Yeni alternatifler arayan Mac kullanıcılarının küçük bir kısmı, büyük fark yaratacak mı, göreceğiz...

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

mac os x lion kullanıyorum mantıklı yaklaşıcak olursam appstore dururken neden gidip google market ten bişey indiriyim ?

@07 Oca 2013 10:59 Mantıklı konuşayım, iOS AppStore kullanamayacağına göre?..

@07 Oca 2013 10:59 Tamam zeki çocuk otur mantıktan 0 aldın..

@07 Oca 2013 10:59 Tamam dostum sakin ol, geçicek :)

@07 Oca 2013 10:59 Ne zamandan beri Mac OSX'te iOS simulatörünü geliştirici hesabı olmadan kullanabiliyorduk? Eğer öyle bir şey varsa süper olur!

@07 Oca 2013 19:24 iOS App Store ne yapsın Mac'de. Bir şeyi Apple yapıyorsa o şeyi yapan başka marka alınmaz.

@07 Oca 2013 19:24 AppStore sadece iOs'a özel değil. fail.

MBP 13" 8GB kullanıyorum, bahsi geçen uygulama kadar sistem kaynaklarını sömüren başka bir şey yok. paralells üzerinde ICS veya JB çalıştırdığımda daha stabil oluyor.

Haklisinda mac app storeda en dandik uygulama 7$ dan baslio

Buna mantıklı yaklaşmak denmez. Beynin sadece apple logosu içeren şeyleri yorumlayabilmesi denir. Zeka geriliğine işaret eder.

Android Apple'ı filan hacklemedi! BlueStacks isimli uygulama sanal olarak android uygulamalarını çalıştıran farklı bir uygulama. Android uygulamaları çok beğenildi ve bluestacks de bu yöntemle android platformunu bilgisayarda uyarlayarak çalıştırıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir