Panasonic TOUGHBOOK Tableti Uzaya Gönderdiler

NetMotion, Panasonic ve Microsoft, Panasonic TOUGHBOOK tableti stratosfere gönderdi.

Panasonic TOUGHBOOK Tableti Uzaya Gönderdiler

Dünyadaki büyüyen mobil iş gücü için bağlantı ve güvenlik çözümleri uzmanı NetMotion, Microsoft ve Panasonic ile İngiltere'de ürün dayanıklılık testi yaptığını duyurdu. Testte Microsoft Teams araması yapan bir Panasonic TOUGHBOOK bir meteoroloji balonuna bağlandı ve balon da cihazı stratosfere kadar çıkardı. 110 fit uzaklıkta Wi-Fi bağlantısından 4G LTE hücresel bağlantıya sorunsuzca geçiş yapan ve 10.000 fit yükseklikte bile aramayı devam ettiren TOUGHBOOK, balonun patlamasının ardından yaklaşık 100.000 fit yükseklikten Herefordshire yakınlarına çakıldı. Ekip cihazın sınırlarını normalin üstünde zorlayarak saha çalışanlarının işlerini yapabilmek için her yerde kullanabileceğini göstermek istedi.

British Gas markasıyla da bilinen çok uluslu enerji şirketi Centrica'yla yıllarca çalışan NetMotion, Microsoft ve Panasonic, çözümlerinin zorlayıcı ortamlarda bile uyumluluğunu ve güvenilirliğini göstermek istedi.

Centrica Mobil Cihaz Uzmanı Stuart Carver, konuyla ilgili şunları söyledi: "Kesintisiz ağ bağlantısı, saha çalışanlarımızın başarısı için kritik öneme sahip. NetMotion, Panasonic ve Microsoft, her durumda stabil bağlantı sunan birbiriyle son derece uyumlu çözümler oluşturuyor. Bu zorlu test de bunu ispatlamanın en güzel yollarından birisiydi."

Panasonic TOUGHBOOK İngiltere ve İrlanda Pazarlama Müdürü Daniel Creasey, "Bağlantının devam etmesini sağlamak, mobil çalışanların büyük çoğunluğu için açık bir şekilde çok önemli. Bu deney, Centrica gibi müşterilerimize ne sunduğumuzu göstermek için güzel bir fırsattı. Titreşim, şok ve sıcaklıkta uç noktalara bile dayanacak şekilde tasarlanan TOUGHBOOK ürünleri, son derece dayanıklı. 100.000 fitten düştüğünde bile cihazda hiçbir sorun yoktu" dedi.

NetMotion İngiltere Ülke Müdürü Achi Lewis, "Bu tür testler, donanımı ve yazılımı kırılma noktasına kadar zorluyor. Sahadaki normal bir insanın sınırları bu kadar sınırlamasını beklemiyorum ancak cihazlarımızın, uygulamaların ve kritik ağ bağlantılarının onları tabi tuttuğumuz her şeye karşı dayanabildiğini bilmek güzel" dedi.

"TOUGHBOOK ve Teknoloji Ortakları Uzaya Uçuyor" videosunun tamamını buradan izleyebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz