Philips 221B8 ve 243S5 Tanıtıldı. İşte Özellikleri

Philips'in en yeni 221B8 ve 243S5 Full HD ekranları ile daha fazla üretkenlik mümkün.

Philips 221B8 ve 243S5 tanıtıldı. İşte özellikleri

Lider teknoloji şirketi ve Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, gelişmiş özelliklerle donatılmış 21.5 inçlik, yeni bir Philips Full HD monitörü piyasaya çıkartıyor. Gelişmiş bir dizi teknolojiye ve seçeneğe sahip Philips'in yeni 221B8LJEB ekranı, iş günü boyunca kullanıcının üretkenliğini artırmaya yardımcı olabilmek için canlı renkleri ve keskin ayrıntıları garantiliyor. Üstelik, daha geniş bir görüntüleme alanı gerektiğinde, olmazsa olmaz Philips 243S5LJMB monitörü, verimli 23.6 inçlik Full HD ekranı çevre dostu özellikler ile birleştiriyor.

Mükemmel iş yeri, burada başlar

Philips'in yeni 221B8LJEB Full HD monitörü, harika ve üretken bir çalışma ortamı için kilit olan bazı çok değerli özelliklere sahip. Örneğin, ekranda görüntülenen içeriği sürekli analiz ederek performansını optimize eden, SmartImage teknolojisi. Üzerinde çalışılan görevin ne olduğuna bağlı olarak, kullanıcı farklı modlardan birini seçebilir - Ofis, Fotoğraf, Film, Oyun, ve daha fazlası gibi - ve SmartImage ile, kullanımdaki uygulama için en iyi görüntüyü sağlayacak şekilde kontrast, renk doygunluğu ve görüntü keskinliği ayarlanır. Ayrıca günlük ofis uygulamalarında doğru ekranı sağlarken bir yandan da güç tüketimini düşüren özel olarak tasarlanmış bir Ekonomi modu da bulunuyor.

21.5 inçlik TFT-LCD panelinde, parlaklığı düzenleyip gözlerdeki yorgunluğu azaltmak için bir de titreşimsiz W-LED arka aydınlatma sistemi bulunuyor. Daha doğal ve capcanlı görüntüler için ise, SmartContrast teknolojisi renkleri otomatik olarak ayarlıyor ve arka aydınlatmanın yoğunluğunu kontrol ederek videolarda, oyunlarda, fotoğraflarda ve görüntülerde daha zengin, daha karanlık tonlar için kontrastı güçlendiriyor. Ayrıca gözlerin uzun vadede korunması için de Philips LowBlue Modu, LED ekranların ürettiği kısa dalga boyundaki mavi ışık ışınlarını azaltarak zaman içerisinde gözlerde oluşabilecek zararı da önlüyor.

Ergonomi odaklı 221B8LJEB modeli, EasyRead Modu'nun sunduğu kâğıttan okur gibi okuma deneyimi ve her tercihe ve gereksinime uyacak şekilde ekranın yüksekliğini, sağa sola dönmesini, eğilmesini ve rotasyon açısını ayarlamayı kolaylaştıran özel bir monitör tabanı olan SmartErgoBase tabanın sağladığı esneklik gibi ek kilit özellikler olmadan tam olamazdı.

Verimliliğin güvenilirlikle buluştuğu yer

Yine bugün piyasaya çıkan Philips 243S5LJMB modeli, cıva içermeyen TFT-LCD paneli ve SmartContrast teknolojisinin canlı renkleri sayesinde olağanüstü bir görüntü kalitesi sağlayan sapasağlam, içinde en çok olması gereken şeyleri barındıran bir ekran. Anında üretkenlik için gereken her şeye sahip 243S5LJMB modeli, geniş, 23.6 inçlik Full HD görüntüleme deneyimi sunarken bir yandan da yerden tasarruf eden kompakt bir tasarıma sahip. VESA montajı seçeneği ise masa üstü alanının önemli olduğu her ortamda, bu modelin harika bir çözüm olmasını sağlıyor.

Bizi çevreleyen dünya ile bağlantılı
Her dijital çalışma ortamında, çoklu bağlantı seçeneklerini desteklemek bir zorunluluktur. İşte bu nedenle, yeni monitörlerin her ikisi de, DVI-D, HDMI ve VGA bağlantısı gibi dijital ve analog seçeneklerde eksiksiz bir yelpaze ile donatıldı. Ayrıca 221B8LJEB modeli, çoklu ekranların daisy-chain bağlantısını mümkün kılan DisplayPort 1.2 teknolojisine de sahip. Bu modelde ayrıca erişimi kolay bir kulaklık konektörü ve multimedya, takım olarak çalışma ve iletişim uygulamaları için özellike uygun olan, iki adet dahili, yüksek kalitedeki, 2 vatlık stereo hoparlör de bulunuyor.

Her ihtiyaç için zengin özellikler bütünü
Her iş yerinin benzersiz olduğunu bilen Philips, günümüzün farklı büyüklüklerdeki şirketlerinin üretkenlik, ergonomi ve uyum gereksinimleri için tasarlanmış, eksiksiz bir profesyonel monitör yelpazesi sunuyor. Yeni 221B8LJEB modeli, büyük övgü toplayan B8 ürün grubuna dahil. B8 ürün grubu, 22 inçlik TN panellerinden 27 inçlik IPS panellerine uzanan çevre dostu ekran seçenekleri, 1.074 milyar renk ile Full HD'den Quad HD'ye uzanan ekran çözünürlüğü, ve hızlı şarj için USB 3.0 bağlantı noktaları da sunuyor. Öte yandan yeni Philips 243S5LJMB modeli, genişletilmiş bağlantı noktaları ve sağa sola dönme / eğilme / yükseklik ayarı özeliklerinin gibi ergonomik seçeneklerin de bulunduğu yenilenen S5 ürün grubunun bazı özelliklerini de vurguluyor. İki ekran grubu da, ürünün yaşam döngüsü boyunca çevreye etkisini azaltmak için sürdürebilir bir tasarıma sahip ve yürürlükteki enerji standartlarına gösterdikleri uyum ve güç tasarrufu özellikleri sayesinde şirketlerin işletme giderlerini azaltmalarına yardımcı oluyor.

Philips'in 243S5LJMB modeli, bu ay içinde piyasaya çıkacak. Philips'in 221B8LJEB modeli ise 2018 yılının Haziran ayında piyasada bulunabilecek. İki ürünün de tavsiye edilen perakende satış fiyatı 169 USD.

Philips 221B8LJEB Teknik Özellikleri

LCD panel tipi

TFT-LCD (TN)

Arka aydınlatma teknolojisi

W-LED

Panel ölçüsü

21.5 inç / 54.6 cm

Etkili görünteleme alanı

476.64 (H) x 268.11 (V)

Optimum çözünürlük

1920 x 1080 @ 60 Hz

Görüntüleme açısı

170° (H) / 160° (V), @ C/R > 10

Parlaklık

250 cd/m²

Kontrast oranı (tipik)

1000:1

Renk sayısı

16.7 milyon renk

Renk gamutu (tipik)

NTSC 72% (CIE1931)

Kullanım kolaylığı

·         Dahili Hoparlörler: 2 W x 2

·         Güç Açma/Kapama, Menu, SmartImage, Giriş, Parlaklık, Kensington kilidi, VESA montajı (100x100mm)

·         Tak Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Bağlantılar

·         Sinyal Girişi: VGA (Analog), DVI-D (Dijital, HDCP), DisplayPort 1.2, HDMI 1.4

·         Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil  Ses (Giriş/Çıkış): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı

Sürdürülebilirlik

·         Çevre ve enerji: EnergyStar 7.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS, WEEE, Kurşunsuz, Cıvasız, PVC/BFR'siz kasa

·         Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: 100 %

·         Kullanıcı sonrası dönüşümlü plastik: 85%

Yasal uygunluk ve standartlar

·         Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, SEMKO, cETLus, CU-EAC, PSB, EPA, UKRAINIAN, ICES-003, TUV Ergo, TUV/GS, RCM, TUV/ISO9241-307

Kabin

·         Ön çerçeveler: Siyah

·         Arka kapak: Siyah

·         Ayak: Siyah

·         Kaplama: Dokulu

Philips 243S5LJMB Teknik Özellikleri

LCD panel tipi

TFT-LCD

Arka aydınlatma teknolojisi

W-LED

Panel ölçüsü

23.6 inç / 59.9 cm

Etkili görünteleme alanı

521.28 (H) x 293.22 (V)

Görüntü oranı

16:9

Optimum çözünürlük

1920 x 1080 @ 60 Hz

Tepki süresi (tipik)

1 ms (Griden griye) (SmartResponse)

Görüntüleme açısı

170° (H) / 160° (V), @ C/R > 10

Parlaklık

250 cd/m²

Kontrast oranı (tipik)

1000:1

Renk sayısı

16.7 milyon renk

Kullanım kolaylığı

·         Dahili Hoparlörler: 2 W x 2

·         Güç Açma/Kapama, Menu, Giriş, Ses, Oto/Aşağı Kensington kilidi, VESA montajı (100x100mm)

·         Tak Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Bağlantılar

·         Sinyal Girişi: DVI-D (Dijital, HDCP), VGA (Analog), HDMI 1.4, DisplayPort 1.2,

·         USB: USB 2.0 x 4

·         Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil

·         Ses (Giriş/Çıkış): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı

Sürdürülebilirlik

·         Çevre ve enerji: EnergyStar 7.0, EPEAT Silver, RoHS, Kurşunsuz, Cıvasız

·         Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: 100 %

Yasal uygunluk ve standartlar

·         Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, SEMKO, TCO sertifikalı, cETLus, TUV/ISO9241-307. BSMI, PSB, RCM. UKRAINIAN, WEEE

Kabin

·         Renk: Siyah

·         Kaplama: İnce çizgili / Dokulu

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play