Philips cep telefonu AAA pille çalışıyor

Philips güç kaynağı olarak tek AAA pil kullanan giriş seviyesi bir cep telefonu üretti...

  • Halil Mollaoğlu
Philips cep telefonu AAA pille çalışıyor
Xenium 9@9j: Tek bir AAA pil ile çalışabiliyor.

Philips Nisan ayında güç kaynağı olarak normal pil kullanan giriş seviyesi bir cep telefonunu pazara sunmak istiyor. Xenium 9@9j GSM şebekelerini ve GPRS'i destekliyor. Philips'e göre bir AAA pil ile cihaz sekiz saat görüşme süresi ve bir aylık bekleme süresi sunuyor.

Bunun dışında cihazın 1.3 Mega piksel kamerası, MP3 çaları, video oynatıcısı ve FM radyosu var. Telefon 2 inç boyutunda TFT ekran kullanıyor. 110 x 45 x 15 mm ebatları ile cihaz son derece kompakt. Detaylı bilgi, fiyat ve bulunabilirlik konusunda bir bilgi verilmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yok artık diyorum! 1 AAA kalem pil eğer şarjlı pillerden ise 1.2 Volt ve en iyi ihtimalle 900mAh kapasitededir. Bu değerlerle söyledikleri süreleri yakalayabiliyorlarsa diğer üreticilerin telefon üretmeyi bırakmalarını öneriyorum. 3.7V 800-1000mAh kapasiteli Li-Ion pillerle bile ancak 3-4 gün pil ömrü sunuyorlar bir çoğu. Hatta eski Nokia 3230 telefonum hiç kullanmadığımda bile 2 gün dayanamıyor.

Telefonun özellikleri de yeterli gibi geldi. Hafızası arttırılabilir değil sanırım. Hafıza kartı pil ömrünü kısaltır diye olabilir. Philips 1 değil iki AAA pilli yapıp daha çok fonksiyonlu, daha uzun pil ömürlü yapabilir diyorum :)

Philips gerçekten özgün bir iş başarmış. Şimdiye kadar diğer firmalar tabii ki sadece kendi ürettikleri pillerin satışından kazandıkları meblağlardan vazgeçemedikleri için, böyle bir işe bulaşmamışlardı.
Bu arada bir Not: 1,2 volt "2700" mAH şarjlı pilleri de piyasada bulmak oldukça kolay.

Xenium telefonlardan ben de kullandım. daha doğrusu bugüne kadar kullandığım üçüde xenium du hiçbir zaman şarjım bitip yolda kalmadım. bu telefon çktığında da hiç düşünmeden alırım.

PHLİPS CEPTELOFONU ÖZELLİKLERİ YETERSİZ AMA PİL ÖMRÜ KONUSUNDA TEBRİK EDİYORUM ALTERNATİF CEP TELEFONLARINDA EN BÜYÜK SORUN PİL ÖMRÜ.TELEFONUN ÖZELLİKLERİNİ DE ARTIRSALAR SÜPER OLUR BENCE.

pardon ama giriş seviyesine göre zaten yeterince iyi özelliği var bu kadar ön yargılı olmayın ya tutturmuşunuz bi nokia diye

phılıps 8200 telefonun telefon kilidini söyleyebilirmisiniz bana yardımcı olurmusunuz

phılıps Xenium 9@9 ++ Telefonumdan gerçekten memnunum. Ancak bataryamın ömrü bitti. Henüz bu bataryayı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Email: llllsakaryallll@mynet.com

Arkadaşlar bende philips xenium 9@9++ kullanıcısıyım 3 yıldır kullanıyorum ve telefonumdan çok menunum şarj mükemmel, görüşme yapabiliyorum, mesaj atabiliyorum ayrıca çok sağlam daha ne isteyeyim... arkadaşlar telefon seçerken gerçekten sizin ihtiyacınıza uygun telefonu seçmeye çalışın... Daha fazla özellik arayanlara yakında piyasaya çıkacak olan Philips xenium 9@9u modelini öneririm, çok beğeneceksiniz...

slm ben phılıps xenium9@9 kulanıyorum ama bataryamı kaybettim bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim e.posata fb-sahilinsesi@hotmail.com

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play