Pili dört gün dayanan ZenWatch 2 geliyor!

Pil ömrü ile Apple Watch'u utandıracak, yeni bir Android'li bomba daha patladı!

Pili dört gün dayanan ZenWatch 2 geliyor!

Pili bir gün zor dayanan akıllı saatler sizi saat fikrinden soğutuyorsa, Asus'un yeni ZenWatch 2'si çözümünüz olabilir. Tayvan merkezli firmanın iddiasına göre ZenWatch 2, tek şarjla dört gün açık kalabiliyor.

Asus, ZenWatch'un devamı olacak prototipi Pazartesi günü Computex teknoloji fuarında gösterdi. Saat henüz tamamlanmadığından firma, fiyat ve çıkış tarihi gibi bilgilerden bahsetmiyor. Apple Watch'ta olduğu gibi metal bir taçla gelen saat, 49mm ve 45mm'lik, sırasıyla erkeklere ve bayanlara yönelik iki farklı model olarak ortaya çıkacak. Üç farklı paslanmaz çelik kasa rengiyle gelecek olan cihaz, 18 farklı kayış ve renk kombinasyonu sunacak.

Android Wear'la çalışacak olan ZenWatch 2'nin en çekici özelliği, gövdesinin arkasına yapışan kablolu manyetik şarj cihazı olacak. Selefinin yaklaşık 2 katı daha uzun pil ömrü sunacağı söylenen saat, bir Asus yetkilisinin söylediklerine göre tek şarjla 3-4 gün ayakta kalabilecek. Gövdenin arka tarafında takılan isteğe bağlı pil ise saatin pilini yarım gün uzatabilecek. Ancak bu aksesuar, saatin sadece erkek sürümüne özel olacak.

ZenWatch 2, Asus'a göre ilk saatte de bulunan Wellness uygulamasının geliştirilmiş sürümüyle kullanılacak sensörlerle gelecek. Asus, bu sensörlerin detaylarını şimdilik vermiyor.

Üçüncü çeyrekte piyasaya sürülecek ZenWatch 2 hakkında daha fazla detayın Eylül ayında Almanya'da yapılacak olan IFA fuarında ortaya çıkması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bir Apple kullanıcısı olarak akıllı saat fikri beni zaten soğutuyor. Fitness özellikleri eksiksiz olsa, su geçirmese; fiyatı da buna göre olsa o zaman almasam da sıcak bakarım

casio f-91w iki yada üç yıl dayanıyor hemde su geçirmez :D

@02 Haziran 2015 15:56 ne 2 si casio nun klasik saatleri 5 yıl gider belki de :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir