Piyasanın Kralı, Amiral Gemileri Değil!

Akıllı telefon satışları yükselişte, ancak bunun nedeni, aklınıza geldiği gibi, yeni amiral gemileri değil!

  • Zeynel A. Öztürk
Akıllı Telefon Satışları Yükselişte!

Samsung'un Galaxy S8 henüz piyasaya sürülmeden önce telefon üreticileri arasında birinci sıraya oturduğu ortaya çıktı. IDC'nin üç aylık raporu, Samsung'un yüzde 22,8 pazar payı ile listelere damga vurduğunu söylüyor.

Samsung, Galaxy Note 7'yi geri çağırmasına yol açan fiyaskoya rağmen dünya çapında yaklaşık 3 milyon üst seviye telefon satmayı başardı. Bu sayıda Galaxy S7'lerin, J ve A serisinin iyi satışlarının büyük katkısı var. Dikkat çeken bir başka detay, akıllı telefon sevkiyatının artması ve bunun sebebinin Samsung olmaması.

IDC'ye göre global sevkiyatın artmasında Huawei, Oppo ve Vivo'nun etkisi oldu. Listedeki akıllı telefon üreticileri arasında üç Çinli üretici, Samsung ve Apple'ın gerisinde sırasıyla üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada yer aldılar. Asya dışında az tanınan Oppo ve Vivo, yüzde 12,6'lık global pazar payı elde etmeyi başardı. Çift kameralı, üst seviye P10'u üreten Huawei ise, yılın ilk çeyreğinin ardından yüzde 10'a çok yaklaştı. Son olarak Apple'ın payının yüzde 14,9 olduğunu söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bence samsung bu sene elindeki eski model tlf ları bitircek ve yeni model tlf lar 2000 tl den aşağı yok ve fiyatı düşürmezse kan kaybı yaşıycak.

Devir düşük fiyat yüksek performans devri bence bunu en iiyi yapan firma ithalatçı fira burdaki fiyatlra bakmayın çok daha ucuza almak istiyorsanız online satış sitelerine yönelin

Sen de yorum yaz