Play Store, Chrome OS'un kararlı sürümüne geldi!

Bu Google cihazlarına sahip olanlar, artık Google Play Store'un tadını çıkarabiliyorlar!

  • Zeynel A. Öztürk
Play Store, Chrome OS'un kararlı sürümüne geldi!

Google'ın uygulama mağazası Google Play'i şimdiye kadar Chrome OS'un beta sürümünde kullanmanız mümkündü. Ancak bugünden itibaren Chrome OS'un "kararlı" sürümünde Google Play'i kullanmanız mümkün.

Chrome OS'un en son kararlı sürümüne eklenen Google Play Store, Acer Chromebook R11 ve Asus Chromebook Flip ile birlikte çalışıyor. Bu iki cihaza sahip olmayanlar ise desteğin eklenmesi için biraz bekleyecekler.

Güncellemenin eklediği yenilikler arasında, Chrome OS'ta çalıştırabileceğiniz Android uygulamalarını gösteren Google Play Store'un beta sürümü de var. Bu tür uygulamalar, tahmin edebileceğiniz üzere diğerlerinden daha iyi çalışıyorlar. Garip olan ise Google Play Store'un başta devre dışı görünmesi. Etkinleştirmek için Settings ekranını açmanız ve "Enable Google Play Store on your Chromebook" seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

chrome osu windows10 lu pcme sanal olarak kurabilir miyim?

@23 Eylül 2016 17:14 evet emulatorle mumkun ama win10 calistiran bir makinada niye android kullanmak istenir, sebebi uygulamalar sa hepsi browserda calisiyor zaren favorilere ekle kisayolu masaustune at oldu sana uygulama.

@23 Eylül 2016 17:14 ben araştırmıştım yoktu. chromium os var pc ye yüklenebilen, ama onda da play store olmadığından bir anlamı kalmıyo yüklemenin.

@24 Eylül 2016 11:14 chromium os da play store yok mu chrome os ile arasında nerdeyse hiçbir fark olmadığı için onda da vardır herhalde

Chromebook almanın zamanı geldi artık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play