PlayStation 4 hack'lenirse ne olur?

Sony'nin henüz göremediğimiz ama tanıştığımız konsolunun kırılıp kırılamayacağı şimdiden konuşuluyor

PlayStation 4 hack'lenirse ne olur?

Sony'nin sonraki nesil konsolu PlayStation 4'ü henüz görmedik, ancak onun hack'lenip hack'lenemeyeceği şimdiden bazılarının kafasını yormaya başlamış durumda.

PS4'ün "jailbreak'lenebilme" olasılığını aklından geçiren JPR analisti John Peddie, konsolda Windows işletim sistemini çalıştırmanın harika olabileceğini düşünüyor. Peddie, şöyle konuşuyor: "(PS4'ün) USB portlarına sahip olacağı kesin gibi, yani ona klavye ve fare bağlayabileceksiniz. Bu ise PC (Windows) oyunlarını çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor. Böylece konsol, bir PC oyun makinesi haline geliyor."

Peddie, PS4'ün jailbreak'lenmesinin ve bir PC haline getirilmesinin, onun "düşük mailyetli PC" olarak tanımlanmasına neden olabileceğini söylüyor. Peddie'ye göre bu hatalı bir tanımlama olsa da, birileri tarafından mutlaka yapılacak.

Bunların yanında Sony'nin satış stratejisi hakkında da fikirlerini paylaşan Peddie, Sony'nin 2013'te (veya 1 sene içinde) 16 milyon PS4 satmak için "agresif bir fiyat" belirlemesi ve akıllı pazarlama teknikleri kullanması gerekiyor. Peddie'ye göre PS4'ün mimarisi etkileyici ancak olağanüstü değil. Dolayısıyla Sony'nin yeni sistemini nasıl pazarlayacağını düşünmesi gerekiyor.

Analist, konsolun hareket algılama özelliğinin onu farklılaştırdığını vurgularken, Gaikai sayesinde PC oyunlarını hızla indirip oynamanın ve PS4'ün hızlı açılışının öneminin de altını çiziyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bir göreydik iyiydi.....

KRILIRSA YENİSİNİ ALIRIZ :S

Kolunu hackleyip ne yapacaksınız?

dereyi görmeden paçayı sıvamayın sayın yetkililer henüz olmayan bir şey hakkında konuşuyorsunuz.henüz var olmayan birşey hakkında varsayıma dayalı yorumlar yapmak anlamzısdır.

Ps4 ciktiktan nekadar zaman sinra slim modeli cikar acaba ?

Hacıbetdin olm sen netdin .Ps4 olayı zaten xbox icin cıktı sony eğer olaya mudahele etmeseydi ps3 tarihe karısacaktı.Fiyat rakibi olan xbox a göre belirlenecek.Çunku sonyin hedefi karsiya kullanıcı kaptırmamak...

ps3 cell işletim sistemine sahipti bu yüzden oyunları xp,pc de oynama imkansızdı ama ps4 x86 işletim sistemini kullanıcak peddie nin söylediği gibi sensorler olduğu için işimiz zorlaşıcak ama bu oynıyamıcağımızın bir göstergesi deil bir emu yapıp bir webcam ile iş halledilir ps4 oyunları çıktıktan 5 ay sonra en fazla 10 ay sonra oynıyabileceğiz bilgisayar rahatlıkla kaldıracaktır . :)

süper olur böylece oyunlara daha az para veririz:))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir