PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro tanıtıldı!

Sony, PlayStation 4'ün ince modeli PlayStation 4 Slim'i tanıttı. Ama asıl sürprizi, daha güçlü bir konsol olan PlayStation 4 Pro ile yaptı!

PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro tanıtıldı!

Sony, biraz önce tamamlanan etkinliğinde, 2 yeni PlayStation 4 modelini duyurdu: PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro.

PS4 Slim, daha önceki konsollarda da olduğu gibi, ilk modellerden sonra gelen "Slim" model geleneğini sürdüren bir konsol. Başka bir deyişle, şu an raflarda bulunan PlayStation 4'lerden, boyutlarının küçülmesi dışında önemli bir fark içermiyor. Zaten Sony'nin yaptığı açıklamaya göre PS4 Slim, mevcut PlayStation 4'lerin yerini alacak.

PS4 Slim'le gelen farklar ise şu şekilde sıralanabilir: Hard disk değişiminin artık daha kolay gerçekleşmesi, orijinal PS4'te bulunan optik ses çıkışının kaldırılmış olması, 5GHz Wi-Fi desteği...

PS4 Slim, Eylül 15'de piyasada olacak. Mevcut PS4'ler ise, tükenene kadar satılacak ve yerlerini PS4 Slim'e bırakacak.

...Ve PlayStation 4 Pro!

1TB kapasiteyle gelecek olan PlayStation 4 Pro ise, standart PlayStation 4'ün, 4K ve HDR özellikleri ile donatılmış, gelişmiş bir sürümü.  Kasa boyutlarıyla PS4 Slim ve orijinal PlayStation 4'ün arasına yerleşen konsol, sunduğu güç açısından PS4'ün üzerine koymayı başarıyor. Tabi bunu yaparken, diğer PS4'lere uyum sorunu da yaşatmıyor.

Sony'nin PS4 Pro'yu tanıtmasının altında yatan asıl neden, 4K Ultra HD desteği gibi görünüyor. PS4 de aslında 4K oyunları destekliyor ancak konu interaktif oyunlara geldiğinde, devreye PS4 Pro giriyor. Başka bir deyişle, PlayStation VR'dan iyi bir performans almak için, Sony'nin daha güçlü bir konsola ihtiyacı vardı ve bu konsol da PS4 Pro oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Peki bu ps4 pro ne Zaman çıkar

PS4 PS3 den sonra utanç kaynağı.

bence 4k için bi konsol çıkarmamalılardı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play