PlayStation 4 sonunda kırıldı (mı?)

Bir hacker, PlayStation 4'te korsan oyunların önünü açacak jailbreak'i geliştirdiğini iddia etti!

  • Zeynel A. Öztürk
PlayStation 4 sonunda kırıldı (mı?)

Hacker CTurt, PlayStation 4'te üçüncü parti yazılımların ve korsan oyunların önünü açacak bir jailbreak geliştirdiğini iddia etti.

Haberi Twitter hesabında paylaşan hacker, PlayStation 4'ün güvenlik sistemlerini kırdığını söyledi. Bir kernel açığı yoluyla çalışan jailbreak, Sony'nin dijital olarak imzalamadığı yazılımları çalıştırmaya olanak tanıyor. Hacker, konsolda çalışan diğer işlemlerin RAM verilerini de okuyabildiğini söylüyor. Jailbreak'in ardından korsan oyunları PlayStation 4'te çalıştırmak, sorun olmaktan çıkıveriyor.

Bununla birlikte hack'in çalıştığına dair herhangi bir fotoğraf veya video bulunmuyor. Sony'nin bu durumla yakından ilgileneceği ve hacker'ların işini zorlaştırmak için güvenlik güncellemeleri sunacağına kesin gözle bakabiliriz. Elbette bunun karşısında hacker'lar da boş durmayacaklardır. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

iddaa sahibinin paylaştığı resimde kernele yazma izni açık değil, sadece okuma iznine sahip olmuş, bunun anlamı orjinal oyunları ilerde editleyebilmenin yolunu açabilir belki, ama şuan yazma izni alacak bilgiye sahip mi belli değil. George Hotz playstation 3 ü jailbreak yapmış ama mahkeme sonucu 5 yıl Sony ürünlerini kullanma yasağıyla kurtulmuştu.

@15 Aralık 2015 17:11 Tamam tamam Pazartesi gel iş başı yap.

Kırılırsa satarım konsolu. Millet korsan oyun alacaksa ne anlamı kalacak. Bedavacı kitle.

Elbette PS4 de kırılacak piyasa daha ne kadar tahammül edebilir ki.

Türkiye şartlarında 200 tl 300 tl vererek kimse ps4 oyunu almaz kusura bakmayın ama bu hayatın acı gerçeğidir gönül isterki Türkiyede abd deki gibi oyunlar ucuz olsa ozaman ps4 kırıldımı muhabbeti yapmak yerine birbirimize oynayıp sıkıldığımız oyunları ücretsiz takas yapardık ama bu mümkün değil amerikalıların 200 300 dolara aldığı telefonlar bile Türkiyede 2000 3000 tlye satıldıktan sonra oyunların 300 tl olması gayet normal

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play