PlayStation Mobile'ın sonu geliyor...

Sony, önemli bir hizmetinin ipini çekeceğini resmi olarak duyurdu! İşte o hizmet ve yaşanacaklar...

  • Levent Öztürk
PlayStation Mobile'ın sonu geliyor...

Sony, yaklaşık üç yılın ardından PlayStation Mobile platformunu kapama kararı aldı. Android Lollipop ortaya çıkarken Android desteğinin askıya alındığı düşünülürse, bu durumun büyük bir sürpriz olmadığı söylenebilir.

PlayStation Mobile, klasik oyunlar ve indie yayınlar, PS Vita taşınabilirler ve bazı "PlayStation Certified" Android ürünler için bir merkez olarak çalışmaktaydı. Buradaki amaç, yeni bir konsol almayacak olan oyuncuları hedeflemekti.

Elektronik devinin yaptığı açıklamaya göre, 15 Temmuz 2015 tarihinin ardından yeni içerik yayımları yapılmayacak ve 10 Eylül tarihinden sonra uygulama içi satın alımlar kapatılacak. Eylül ayının sonunda ise, PlayStation Mobile for Android'in sonu gelecek.

Sony, bu kapama kararı için bir sebep bildirmezken, en büyük etkenin platform üzerinde yeterince oyuncunun bulunmaması olduğu söylenebilir. Bu arada firma, yıllar boyunca platformu kullanan üyelerine ve geliştiricilere de teşekkür etmeyi unutmuyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bunun tutmaycağı gün gibi ortadaydı

Normal bir karar. İnsnalar oyunları artık telefonlarında oynuyorlar...

Çok pahalıdı o.yüzden tutmadı kaliteli.oyunşar var aslında millet alışmış apkya. Bi arkadaşta gelip telefonda oynuyor demiş ps mobile telefon için zaten

Gereksiz ve pahalıydı,.. Sadece bir oyun aterisi işte

Daha kaliteli oyunlar var evet bunlardan birisi MStar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play