Plazma TV'ye veda edenler artıyor...

Plazma TV üreticileri pes etmeye devam ediyor. Pioneer ve Vizio'dan sonra hangi dev "tamam" dedi?

  • Ümit Öncel
Plazma TV'nin çöküşü devam ediyor
LG plazmadan çekiliyor mu?

Önce yasaklanma haberleri ortalarda dolaşmaya başladı. Sonrasında Pioneer, ardından Vizio üretimi durdurma kararı aldı. 2009'un plazma TV'ler için kötü bir yıl olacağı bu haberlerden sonra belli olmuştu. Fakat plazma depremi durmuyor. Pazardan çekileceğini açıklayan firmalara şimdi de elektronik devi LG katıldı.

Her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da, firmanın yöneticilerinden Lee Gyu-hong bir röportajında LG'nin masrafları kesmeye çalıştığını ve plazma TV'lerde bir gelecek görmediklerini açıklaması zaten var olan söylentileri iyice alevlendirdi.

Rekabetin kızıştığı TV piyasasında Panasonic ve Hitachi'nin güç birliğine gitmeleri, Sharp'ın ise 108 inçlik LCD televizyonu ile beğeni toplaması, diğer üreticilerin de plazmadan uzaklaşıp LCD'ye ağırlık vermesi ihtimalini güçlendiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İşin kolayına kaçmak her zaman olası , LG önce lcd sini plazma seviyesine getirsin (görüntü kalitesi olarak) ondan sonra masaflarını kısması doğal olacaktır.

Çok doğru bir karar, deli gibi elektrik çeken, bu yüzden doğaya daha fazla karbondioksit salınımına yol açan bu TV lerin piyasadan bir an önce silinmesi gerekiyor

bu plazmalar avrupada satişi yasaklanmıştır ama türkiyede o kadr cahil insan varki plazma tvyi çok iyi bişi sanıolar: S alıolar :S bide çok elektrik yakıo tv üreticileri durdurması normal plazma için ayrılan bütçeyi yeni nesil tv lere ayıracaklar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play