PolyGlot: Bu program her dilden anlıyor

Karşınızda duran site veya dokümanın hangi dilde yazıldığını anlayamadınız mı? İşte bu işin ilacı...

  • Ümit Öncel
Bu program herkesin dilinden anlıyor
Bu program her dilden anlıyor.

Küreselleşen dünyamızda artık internetin de yardımıyla insanlar ve farklı kültürler daha da iç içe geçmeye başladılar. Durum böyle olunca internet üzerinde yaptığınız bir aramada karşınıza hiç tanımadığınız bir dilde hazırlanmış bir internet sitesi bile çıkabiliyor. Eğer siz de zaman zaman bir internet sitesine veya bir dokümana boş gözlerle bakıp, hangi dilde yazılmış olduğunu anlamaya çalışıyorsanız artık dertleriniz sona eriyor çünkü PolyGlot 3000 bu işi sizin yerinize yapmaya gönüllü.

Bunun için tek yapmanız gereken programın metin alanına, içinden çıkamadığınız metni girip "Recognize Language" butonuna tıklamak. Bundan sonrasını PolyGlot kendi başına yapıyor ve tam 474 dili tarayarak, sizin girmiş olduğunuz metnin nece olduğunu söyleyebiliyor. Eğer bundan sonra metni tercüme etmeniz gerekiyorsa Yahoo'nun Babelfish veya Google'ın tercüme hizmeti gibi ikinci bir yardımcıyı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan program Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP ve 2003 işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışabiliyor.

Eğer siz de PolyGlot 3000'i kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız buradan indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Vista da da çalışıyor...

bu işi zaten google translate sayesinde programsız yapmak mümkün.
hangi dil olduğunu bilmediğiniz bir metinden bir kesit alıp dili algıla seçeneğine tıklayarak hangi dil olduğunu bulup, aynı anda onlarca dil seçeneğinden istediğinize çevirmek de mümkün.

ben de direkt pc de çevirecek filan sandım, programı kurmaya değmezz google sağolsun :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play