Project Neon: Yeni Windows 10, Nasıl Görünecek?

Microsoft'un Windows 10 için üzerinde çalıştığı Project Neon gerçeğe dönüştüğünde neler sunacak? Cevap bu ilginç videoda!

Oynat Project Neon'a Bu Videoda Göz Atın! Microsoft'un Windows 10 için üzerinde çalıştığı Project Neon gerçeğe dönüştüğünde neler sunacak? Cevap bu ilginç videoda!

Microsoft'un Windows 10'un tasarım dilini geliştirmeye yönelik çalışmalar içinde olduğunu Kasım'da duymuştuk. Bu sırada Aero Glass görünümünün hatta Zune'un geri dönme ihtimali belirmişti.

Konsept görüntülerinin internete sızmasının ardından Reddit ve diğer platformlardaki kullanıcılar, kendi Project Neon tasarımlarını geliştirmeye ve kendi fikirlerini paylaşmaya başladılar.

Windows'un 15019 numaralı Insider yapısı ise Project Neon API'larının bazılarına erişim sunmaya başladı. Bunu fırsat bilen bir geliştirici, API'lardan faydalanarak Project Neon ile neler yapılabileceğini şimdiden keşfetmeye koyuldu. Bunun için Interop Unlock Tools adlı bir uygulama geliştiren geliştirici, Project Neon'un yeteneklerini gözler önüne serdi.

Interop Unlock Tools'un nasıl çalıştığını yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz. Aracı çok merak ediyorsanız, aracın önizleme sürümünü buradan indirebilirsiniz ancak 15019 yapı numarasına sahip Insider Preview'a sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bence güzel olmuş daha işlevsel olması dileğiyle

gidip yine saçma sapan işlerle uraşıyorlar.gidip sesle komut üzerine çalışmıyorlar pc ye.telefonlarda sesle komut asistanı her istediğiniz yapıyor ama pc daha gelişmişken microsoft yüzünden ileri gitmiyor hep aynı yerinde sayıyor.mesela en basit pc istediğimiz zaman açılmasıyla uraşsın sesle komut a uraşsın ama nerde.nasıl olsa para geliyor patentlerden diye üzerine düşmüyorlar.

bildigin aero nun biraz daha şaşalı hali

@03 Şubat 2017 13:27 Bu buzlu cam haliyle gözü eski full glass sürümlerinden daha çok yoracaktır. Windows Vista ve 7 deki Aeronun gerçek potansiyelini görmek istiyorsanız internetteki full glass adlı videolara bakabilirsiniz. Ayrıca bu videoda gördüğünüz animasyonların bir çoğu 2000li yılların başlarındaki longhorn da bulunuyordu fakat üzerinde daha çok çalışılması gereken Vista erkenden ve bu animasyonlar vb. olmadan piyasaya çıkarıldı. Yoksa bunların hepsi ve fazlası Vistada da olacaktı.

Cortana Türkçe olmadıkdan sonra Microsoftun gözümde değeri sıfır sıfır sıfır

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir