Proton Mail, ücretli kullanıcılarını Dark Web'teki sızıntılara karşı koruyacak yeni özelliğini duyurdu

Proton Mail, yeni duyurduğu özelliği ile ücretli kullanıcılarının herhangi bir bilgisinin Dark Web'e sızması halinde etkilenen kullanıcıları uyaracak.

Popüler e-posta yazılımı, sizi Dark Web'teki sızıntılara karşı koruyacak

Proton Mail, ücretli kullanıcılarına özel yeni bir özellik duyurdu. Dark Web Monitoring özelliği sayesinde kullanıcılar, etkilendikleri güvenlik ihlalleri ya da sızıntılardan haberdar olabilecek.

Buna göre Dark Web'de size ait şifre bilgileri gibi bilgileri içeren herhangi bir sızıntı tespit edilirse, özellik hangi hizmetin saldırıya uğradığı, saldırganların hangi kişisel bilgileri ele geçirdiği ve önerilen sonraki adımlar gibi bilgileri içeren bildirimler gönderecek. Başlangıçta, bildirimlere erişmek için web veya masaüstündeki Proton Mail Güvenlik Merkezi'ni ziyaret etmek gerekecek. Ancak şirketin açıklamasına göre, e-posta ve uygulama içi bildirimler de kısa bir sürede kullanıma sunulacak.

Proton Kötüye Kullanımla Mücadele ve Hesap Güvenliği Başkanı Eamonn Maguire, üçüncü taraf sitelerin kişisel bilgilerin sızmasına yol açan veri ihlalleri hiçbir zaman tamamen önlenemese de otomatik erken bir uyarının kullanıcıların tetikte olmalarına ve kimlik hırsızlığı gibi daha kötü sonuçları azaltmalarına yardımcı olabileceğini söylüyor.