PS5 nasıl olacak; ne sunacak?

İşin uzmanı, PlayStation 5'te hangi yeniliklerin bulunacağını şimdiden ortaya koydu!

  • Zeynel A. Öztürk
PS5 nasıl olacak; ne sunacak?

Uzmanlar, PlayStation 4 piyasaya sürüldüğünden bu yana Sony'nin bir sonraki konsolunun ne gibi yenilikler sunabileceği üzerinde kafa patlatıyorlar. Criteron'un eski geliştiricilerinden, Burnout serisinin sorumluluğunu üstlenen Paul Ross, PlayStation 5'in çok daha gerçekçi fizik motorlarıyla gelmesini, bu sayede daha dinamik ve etkileşimli oyun dünyaları sunmasını bekliyor.

Peki PS5'te başka neler olacak? Oyun akışı ve VR, "bir sonraki büyük şey" mi?

4K oyunlar: Oyun bilgisayarları oyunları 4K çözünürlükte çalıştırabiliyor. PS4 ve Xbox One ise en yüksek çözünürlük olarak Full HD'yi destekliyor. Bu yüzden PS5 için bir sonraki adım, 4K oyunlar olmalı.

Ultra HD Blu-ray sürücüsü: Araştırmalar, oyun tutkunlarının halen kutulu oyun satın aldığını gösteriyor. Bu yüzden PS5'in optik bir sürücüyle gelmesini bekleyebiliriz. Umudumuz, konsolun 4K videonun önünü açan bir Ultra-HD Blu-ray sürücüsüyle gelmesi.

Hepsi bir arada konsol: Sony, PlayStation 5'i TV izlemeye, DLNA akışı yapmaya izin veren komple bir medya cihazına dönüştürebilir.

İnternetten oyun akışı: Gelecekte oyunları kendi cihazlarımız üzerinde değil, uzaktaki güçlü bilgisayarlar üzerinde çalıştırıp, video akışı üzerinden oynama ihtimalimiz var. Bunun PS5'te ne kadar gerçeğe dönüşeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Sanal gerçeklik (VR) desteği: Şu anki en büyük oyun trendi, sanal gerçeklik. Sony'nin VR gözlükleri PlayStation VR, muhtemelen PS5 ile de çalışacak. Gelişen donanım desteği, bizi PS4'tekinden daha iyi sanal dünyalara sokabilir.

Geriye uyumluluk: PlayStation 5'te sevdiğimiz eski oyunları oynamak harika olurdu. Bu özellik PS5'in çekiciliğini artırabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

sony çok hızlı gidiyor gibi ps2 de 4000-5000 oyun var ps4 hani

@23 Mart 2016 00:47 PS4 içinde 4~5K oyun olacak basın dedikoduları şişiriyor...

Yeni PS4'ün Gamepad'ler, görünüm olarak hoş ama analog stickleri hiç hoşuma gitmedi. PES kafe de PS4 deneyimleme şansım oldu bi pes maçı yaptım anolog stick'ler, parmağımın altından kayıveriyor. Hiç iyi bir oyun deneyimi sunmadı diyebilirim, alan pişman olacak.

@Metinolmetin onlar için silikon kılıf mı ne yapmışlar , beş lira on lira birşey. Kullananlar memnun olduğunu söylüyor, bence büyuk bir sıkıntı değil...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost