PSTV'nin dağıtımı Japonya'da durdu...

Sony, büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü bu cihazı kendi anavatanında satıştan kaldırıyor!

  • Levent Öztürk
PSTV'nin sonu yaklaşıyor...

Sony'nin Vita deneyimini oturma odasına taşıma çabası PlayStation TV'nin (veya PlayStation Vita TV) günleri sınırlı olabilir. Firmanın PSTV Japonya ürün sayfasında yaptığı güncellemede belirtilene göre, ülke içerisinde ürünün dağıtımı durdurulmuş durumda ve Japonya'da olup da bu ürünü isteyen kişilerin, mağazaları arayarak kalan ürünleri bulmaları gerekiyor. Ürünün dağıtımının diğer ülkelerde de durdurulup durdurulmayacağı ise henüz belli değilken, Sony'nin kendisinin de Vita oyunları üretmediği düşünülürse, PSTV'nin geleceğinin pek parlak olduğu söylenemez.

Eğer PSTV'nin Dünya genelinde dağıtımı durdurulsa pek şaşırtıcı olmaz. Vita oyunlarının genel olarak çok popüler olmadığı gerçeği bulunurken, PSTV sadece bazı Vita oyunlarını, indirilebilir PS1 oyunlarını ve Remote Play özelliğini çalıştırmakta. Ayrıca kendi fiyat seviyesindeki diğer konsollar ile karşılaştırıldığında çok etkili bir medya merkezi olarak çalıştığı da söylenemez. Cihazın sunulmasının çok kısa bir süre sonrasında gelen fiyat düşüşleri de ürünün en başından itibaren çok ilgi çekici olmadığını kanıtlar nitelikte.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Adamlarda akil var kitap okuyorlar oyuna ayiracak vakitleri yok .gelişmiş kültürlü insanlar boş işlerle uğraşmıyorlar

@29 Şubat 2016 17:51 atma be donanımı ps vita ama çalıştırdığı vita oyunu %20 PS3 ve PS4 oyunu ise onlara bağlı olmadan yok... kontrolcü ise dual shock 3 veya 4 olacak paketten çıkmıyor... oyunlar vita oyunu pahalı hafıza kartı ms duo mi ne sony olacak oda pahalı... cihaz ucuz o 250TL...

ps vita emulator çıksa da pc de oynasak :D

çok yetersiz ps vita donanımı ama oyunların %80 uyumsuz olması + PS3 veya PS4 sahibi olmayı gerektiriyor ki ps vita oyunları ücretsiz gelsin oda ayda 1 oyun... kim bu çileye katlanır?

Sen de yorum yaz

Turhost