Qualcomm, Katlanan Telefonlara Hazır

İşlemci devi Qualcomm, katlanabilen telefon devrimi için hazır olduğunu söyledi!

Qualcomm, Katlanan Telefonlara Hazır

5G'li telefonlar, evinizdeki Wi-Fi ağının hızlarına rakip olacak ve dolayısıyla 2019'un en önemli telefon yeniliklerinden biri olacak. Ancak takip edilmesi gereken bir telefon modası daha var: Katlanan telefonlar.

Mobil işlemci üreticisi Qualcomm, katlanabilir telefon devrimine hazır olduğunu söyledi. Katlanan cihazlar Hawaii'deki Snapdragon Summit'te belki pek konuşulmadı ancak yeni Snapdragon 855, bu fikri destekliyor. Qualcomm'un kıdemli ürün yönetimi başkan yardımcısı Keith Kressin, Techradar'ın konuyla ilgili bir sorusuna şöyle cevap verdi:

"Katlanabilen telefonlar için hazırız. Ve bir OEM, Snapdragon 855'li bir telefon tanıtmak isterse, bu harika olur."

Ancak Kressin, "bu konuda çok fazla konuşmayacaklarını" hemen ekledi ve "bugün duyuracağımız belirli bir özellik yok," dedi. Bu seneki Snapdragon Summit'in asıl konusu 5G bağlantısıydı.

Kressin'e göre katlanabilen telefonlar için işlemci alanında bazı değişiklikler yapmak gerekse de, değişikliklerin çoğunun ekran alt-sisteminde olacağını, bir kısmının ise GPU'da olacağını belirtti. Yöneticiye göre System on Chip seviyesindeki değişikliklerin çoğu, üreticilerin katlanabilir ekranı nasıl sunacağına bağlı. Şimdiye dek katlanabilir ekranlı bir cihaz gösteren tek Qualcomm ortağı ise Samsung oldu.

Samsung'un katlanabilen telefonunda Qualcomm'un Snapdragon 855 işlemcisini kullanacağının garantisi yok. Hatta Galaxy S10'da bile bu işlemcinin kullanılıp kullanılmayacağını henüz bilmiyoruz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play