Qualcomm ve Vivo'dan patent anlaşması

Qualcomm, Vivo ile 3G/4G Çin patent lisans anlaşması imzaladı.

Qualcomm ve Vivo anlaştı

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), Vivo Communication Technology şirketi ile yeni 3G ve 4G Çin Patent Lisans Anlaşması imzaladığını duyurdu. Anlaşma kapsamında Qualcomm, Vivo'ya Çin'de kullanım için 3G WCDMA, CDMA2000 ve 4G LTE ("3-mod" GSM, TD-SCDMA ve LTE-TDD dahil) destekli cihaz geliştirmesi ve üretimini yapması için telif hakkı taşıyan patent lisansı verdi. Vivo tarafından telif hakları için yapılacak ödemeler, Qualcomm tarafından Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu'na (NDRC) sunulan düzeltme planının şartlarına uygun olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vivo Başkan Yardımcısı Shi Yujian, "Bu lisans anlaşması ile Qualcomm'un son teknolojilerine erişebileceğiz ve bu sayede müşterilerimiz için yenilikçi ve yüksek kalitede cihazlar üretebileceğiz. Vivo yıllardan bu yana Çin'de ve dünyada Qualcomm ile yakın bir işbirliği içerisinde. Vivo'nun X7, X7Plus ve Xplay5 gibi popüler cihazlarında birlikte çalıştık. Rekabette inovasyonu çekirdeği olarak gören Vivo, telif haklarına oldukça saygı duymakta ve bu hakları takdir etmektedir." dedi.

Qualcomm Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Technology Licensing Genel Müdürü Alex Rogers ise açıklamasında şunları söyledi: "Qualcomm, Çin'in kablosuz endüstrisinin başarısının devamını önemsemektedir. Vivo ile uzun süredir devam eden ilişkimizi tesis eden lisans anlaşmasını yeniden yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Teknolojilerimizin Vivo gibi birçok büyük Çinli mobil cihaz üreticisini başarılı global oyuncular haline getirmiş olmasını görmek bizleri heyecanlandırıyor."

Okuyucu Yorumları