Qualcomm'dan, Snapdragon Wear Platformu!

Qualcomm'un yeni Snapdragon Wear Platformu, giyilebilir teknolojiler için müjdelerle geldi!

Qualcomm'dan, Snapdragon Wear Platformu!

Qualcomm, gelecek nesil giyilebilir cihazlar için yeni platformu  Qualcomm Snapdragon Wear ve  tüketicilere giyilebilir teknolojiler alanında  yeni ve zengin deneyimler yaşatacak ürün ailesinin ilk üyesi Snapdragon Wear 2100 SoC'u duyurdu. Snapdragon Wear 2100 çip ile yüzde 25 oranında daha düşük güç tüketecek olan akıllı saatler, böylece şu ankinden çok daha uzun pil ömrü sunacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulanan, Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Talluri, "Qualcomm Technologies, şu an Android ile çalışan giyilebilir cihazların çoğuna güç veren Snapdragon 400 işlemci de dahil geniş ürün yelpazesi ile giyilebilir teknolojinin lideridir. Snapdragon Wear platformu ve Snapdragon Wear 2100 SoC'un gelmesi ile Qualcomm Technologies gelecek nesil giyilebilir cihazlarda zarif tasarımları, daha uzun pil ömrünü, akıllı algıyı ve her zaman bağlantılı deneyimleri mümkün kılarak bu teknolojide konumunu daha da güçlendiriyor. Bu avantajların; giyilebilir teknoloji dünyası içerisinde yer alan mobil, moda, spor ekosistemi içerisinde büyük rağbet göreceğini düşünüyoruz." dedi.

LG Electronics Giyilebilir Teknolojilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Yoon ise "LG ve Qualcomm Technologies, geçen iki yıl içerisinde yaptıkları yakın işbirliği sonucu giyilebilir teknoloji dünyasına yön vermektedir. Bu işbirliği sonucu birçok akıllı saat ve çocuk saati geliştirdik. Qualcomm Technologies'in gelecek nesil giyilebilir teknolojisi ile ilgili planlarından memnuniyet duyuyoruz. Qualcomm Snapdragon Wear 2100 işlemci ile birlikte yeni işbirlikleri yapmayı planlıyoruz. Bu yılın sonuna doğru yeni ve inovatif kullanım imkânlar sunacak yeni akıllı saatlerimizi ve giyilebilir cihazlarımızı duyurmak için şimdiden sabırsızlanıyoruz." şeklinde konuştu.

Qualcomm ayrıca, 6. nesil LTE çoklu-mod yonga seti Qualcomm Snapdragon X16 LTE modemi de duyurdu. Bu yeni modem, 14nm FinFET veQualcomm RF Transceiver WTR5975 teknolojileri üzerine inşa edildi. Snapdragon X16 LTE modem ticari olarak üretilen ilk Gigabit Sınıfı LTE yonga seti olup 1 Gbps'ye varan fiber hızında LTE Kategori 16 indirme hızı sağlarken, 256-QAM ile FDD ve TDD spektrumu genelinde 4x20 MHz'ye kadar Carrier Aggregation (CA) indirme yolunu destekliyor. Modem ayrıca 2x20 MHz çıkış yolu CA'ya ek olarak 150 Mbps'ye varan çıkış yolu hızları için 64-QAM desteği de sunuyor.

Qualcomm'un yeni Snapdragon X16 LTE modemi ile Full HD videoların indirilmesi dakikalara düşecekken, özellikle 360 derecelik HD VR videolarda, veri transferi noktasında büyük gelişim yaşanacak.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir