Ramos Q7: Dev gibi bir Windows'lu telefon!

Ortaya çıkan Windows Phone'lu sürpriz telefon, hem ekranıyla, hem de piliyle şaşırtıyor!

Ramos Q7: Dev gibi bir Windows'lu telefon!

Windows Phone platformunda son zamanlarda Microsoft'un tanıttığı yeni 5 inç modelleri gördük. Bunlar arasında bizim de daha önceden inceleme fırsatı bulduğumuz giriş segmentinde yer alan Lumia 535 ve yine diğer modeller olan Lumia 640 ve Lumia 540 yer alıyordu. Daha büyük boyutlu bir Windows Phone isteyen kullanıcılarsa yine Microsoft'un yakın zamanda tanıttığı 5.7 inçlik Lumia 640 XL modelini tercih edebileceklerdi. Ancak farklı bir firma, çok daha büyüğünü sunuyor.

Hong Kong'ta düzenlenen bir elektronik fuarında Ramos adında bir şirket 7 inç boyuta sahip Windows Phone'lu cebini tanıttı. Windows Phone 8.1 işletim sistemiyle çalışan Ramos Q7, böylece hem tablet şeklinde kullanılabiliyor hem de arama yapabiliyor. Telefonun en dikkat çeken yanı ise tam 4.000 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olması. Kullanıcıları endişelerden kurtaracak ölçüde bir pil performansıyla öne çıkan Ramos Q7'nin teknik detayları ise şöyle:

Ekran: 7" 1280x720 IPS LCD 
RAM: 1 GB 
İşlemci: Qualcomm MSM8212 1.2 - 1.4 GHz Snapdragon 200 
Dahili Hafıza: 16 GB 
Arka Kamera: 5 MP 
Ön Kamera: 2 MP 
Ağ: HSDPA 
Batarya: 4000 mAh 
İşletim Sistemi: Windows Phone 8.1

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ram ve işlemci çok düşük

@28 Nisan 2015 15:31 Windows Phone için gayet yeterli bir donanım.

En iyisi evdeki televizyona bir çubuk takıp telefon gibi elde gezdirmek hatta onu kulağına götürmeye çalışmak olacak sanırım. Dışarıya çıkınca önce dalga geçerler fakat böyle giderse sonradan moda öncüsü diye adınız anılır. Oysa eskiden büyük telefonlara takılan lakaplardan s.amsung a yol olur :D

Fiyat $100 dan fazla etmez

bu cihaz umarım uçuk fiyatla çıkmaz

Ramos derken, Sergio Ramos mu?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost