Redstone güncellemesinden detaylar!

Windows 10'un 2016'da çıkacak olan büyük güncellemesinden yeni detaylar var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'un Redstone güncellemesinden detaylar

Windows 10'un Threshold 2 güncellemesinin yayınlanmasına artık oldukça yaklaştık. İşletim sistemi için bir sonraki büyük güncelleme ise 2016 ortasında yayınlanması beklenen Redstone olacak. Yeni bir rapora göre Redstone, şu anki "Continuum" işlevlerini genişletmeye odaklanacak ve Windows 10'lu PC'nizi telefonunuzla kullanma deneyimini geliştirecek.

Güncellemeyle gelecek en önemli değişikliklerden bir tanesi, cihazlar arasında verilerin gerçek zamanlı değiş tokuşu olacak. Örneğin bir cihazınızda eposta yazmaya başlayacak ve diğerinde yazmaya devam edip, gönderebileceksiniz. Bu iş için taslak klasörüne gitmeniz veya menüler arasında dolaşmanıza gerek kalmayacak; uygulamayı diğer cihazda açtığınız gibi kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Apple'ın iOS ve OS X arasında "Continuity" olarak adlandırdığı benzer bir işleve yer verdiğini görmüştük. Bu konuda Microsoft'un Apple'ı örnek aldığı ve işlevi kendi işletim sistemine entegre etmeyi planladığı anlaşılıyor. Dahası iddiaya göre Microsoft, PC'niz üzerinden telefon aramaları yapmanıza da olanak sunacak bir işlev sunacak.

Redstone güncellemesinin çıkışına aylar olduğundan planlanan bu işlevlerin değişme veya gecikme ihtimali var. Aynı gelecek seneye ertelenen Microsoft Edge eklentilerinin ertelenmesi gibi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

O zaman 1 yıl bekleyip öyle mi kuralım Windows 10'u ? 8.1'den geçtim W10'a ama ne biliyim sanki tam oturmamış gibi -_-

@02 Kasım 2015 12:18 8.1 den daha i ideğilmi

@02 Kasım 2015 12:18 boş ver zamanla oturur. devamlı gelen güncellemeler ile zaten epey yol katetti win 10

@02 Kasım 2015 12:18 win10 8.1 den çok ama çok daha iyi. Ben hiç bir windows sürümünden memnun olmadığım kadar memnunum. sadece güncellemeden sonra ürün anahtarını anahtar çıkartma programı ile çıkartıp temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim. %50 ye kadar daha hızlı ve kararlı çalışıyor ozaman. güncelleyip kullanırsanız zaman zaman problem yaşayabilirsiniz.

Windowstan da Microsofttan da bi cacık olmaz... Alın bi Macbook keyfinize bakın.

@02 Kasım 2015 13:15 macbook um var demekten başka ne keyfi var sende allahını seversen!!!

@02 Kasım 2015 21:51 ancak kullananlar bilir

şu an insider için yayınlanan son build de telefona gelen mesajları bilgisayardan görüp yanıtlama özelliği mevcut.

Windows 10'un baslat menusu disinda Windows 8 e gore bir getirisi yok. En cok sikayet edilen konulardan biri sistemin tek cati altinda calismamasiydi Windows 8 de. Bir yandan modern uygulamalar, Ayarlar ve tasarim, diger yandan eski uygulamalar, Denetim Masasi ve tasarim. Bu da kullanici icin ekstradan aradigini bulma ve bir is icin birden fazla yerle ugrasma zahmeti demek. Umarim bu guncellemeyle karmasayi cozerler.

Hackintosh kullan kafan rahat olsun ??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play