ResetPlug ile Wi-Fi bağlantınızı kontrol edin

İnternet bağlantınız koptuğunda, modeminizi baştan başlatan ilginç cihazla tanışın!

  • Ercan Uğurlu
ResetPlug ile Wi-Fi bağlantınızı kontrol edin

Son dönemde akıllı prizleri görüyoruz. Belki siz henüz tanışmamış olabilirsiniz, fakat bu tür prizler büyük iş çıkartabiliyor. Ne gibi diye soruyorsanız, hemen cevaplayalım: Bu akıllı prizlerle bağladığınız elektronik cihazlarınızı akıllı telefonunuzu üzerinden mobil ortamda kontrol edebiliyorsunuz. Bunlara bir örnek de ResetPlug.

ResetPlug, internet bağlantınızı her daim kontrol edebilmeniz için geliştirilmiş bir akıllı priz. Modeminizi bu cihaza bağlıyor ve bu sayede ister evde ister işte, nerede olursanız olun, bu akıllı prize bağladığınız modemi kontrol edebiliyorsunuz. Kontrol edebilmekten kastımız, güç bağlantısını kesip yeniden devreye sokmaktan geçiyor elbette. Yani bu prize bağlayacağınız modeminizi her yerden resetlemeniz mümkün. Böylece internet bağlantınızla ilgili bir sorun olduğunda, modemi yeniden başlatarak sorunu giderme yolunu izleyebiliyorsunuz. ResetPlug'un fiyatı ise 59.99 Dolar olarak biçilmiş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

60 dolar mıııı ? Cahil Kandırma bu oluyor demek... Modemin bizzat kendisinden resetleyin yav... Bu prizi yapanlar, tarayıcıya 192.168.1.1 yazmayı bilmeyenlere keklik gözüyle bakmış resmen...

@05 Mayıs 2016 18:21 Bazı salak modemlerde reset opsiyonu yok mesela tt nin dağıttığı fiber tılgın modemler

@05 Mayıs 2016 18:21 Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olununca işte, senin gibi cahiller türüyor sonra! Arkadaşım olay bulunduğun yerden bağımsız, istediğin yerden evdeki(işteki) modemi resetleyebiliyorsun. Haberi okumadan direkt fiyatı görmen suretiyle yapmış olduğun yorum çok kötü, maalesef bizımla değılsın:)

Prizi telefondan kontrol edebilmek için her iki tarafta da internet olması gerekiyor. Evde internet kesikse, prizi nasıl idare edeceğiz ? :) Telefon kısmı yalan olmuş bence. Priz internet bağlantısı kopunca kendi kendine reset atıyor. Olay budur.

@06 Mayıs 2016 09:21 Cihazın sitesinde internetin kesildiğini algıladığı ve algıladığı anda da reset attığını yazıyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost