Resimdeki Kedi Nerede? Dikkat Seviyenizi Ölçen 15 Sıra Dışı Test...

Macar sanatçı Gergely Dudas'ın ara-bul bulmacaları, birer sanat eseri olmalarının yanında, bizlere beyin jimnastiği yaptırmayı da amaçlıyor. İşte sanatçının hem hayran kalacağınız, hem de içinde kaybolacağınız 15 bulmaca - eseri...

Dikkat Seviyenizi Ölçen 15 Sıra Dışı Test

Gergely Dudás ismini muhtemelen pek çoğunuz ilk kez duyuyorsunuz. Ama o, aslında önemli bir hayran kitlesini kendine bağlamayı başarmış, dikkat çekici bir sanatçı. Macaristan doğumlu olan Dudás'ı farklı kılan ise, yaptığı işin geleneksel sanatın fazlasıyla dışına çıkması.

Sanatçı, bugüne dek 3 adet kitap yayınlamış durumda: Noel temalı "Bear's Merry Book of Hidden Things," Halloween (Cadılar Bayramı) temalı "Bear's Spooky Book of Hidden Things," ve "Bear's Springtime Book of Hidden Things."

Dudás, çizimlerinde gizli nesneler yerleştiren bir isim. Genellikle şirin hayvanlar çizen sanatçı, eserlerinin dikkale incelenmesini sağlamak için içlerine ilk bakışta görünmeyen öğeler yerleştiriyor. Bize de, bu öğeleri bulmak kalıyor. Dudás'ın eserleri, bu özelliğiyle bir bakıma beyin cimnastiği yapmamızı sağlıyor.

Farklı işlere imza atan Gergely Dudás'ın bazı "gizemli" çizimlerine, buradan ulaşabilirsiniz. Unutmayın, bu çizimleri incelerken, aynı zamanda beyin cimnastiği de yapmanız gerekecek.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play