Resimlerle Windows 10 Mobile!

Windows Phone 8.1'den Windows 10 Mobile'a geçişte neler değişti? Resimlerle görün!

  • Zeynel A. Öztürk
Win. Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile karşı karşıya!

Windows 10 Mobile için beklenen gün, geç de olsa geldi; Microsoft, yeni işletim sistemini eski telefonlardan bazıları için yayınlamaya başladığını duyurdu.

Önceki güncellemelere bakarsak, Windows 10 Mobile'ın tüm cihazlara hızla ulaşmayacağını tahmin edebiliriz. Cihaz üreticilerinin ve mobil hizmet sağlayıcılarının güncellemeyi onaylaması gerektiğinden süreç, yavaş ilerleyebiliyor. Windows 10 Mobile'ı hemen denemek isteyenler, Insider Program'a kayıt olup, önizleme sürümlerini indirebiliyor. Ancak bu sürümler geliştirme aşamasında olduklarından, herkese göre değiller.

Umudunuz kırılmasın çünkü Windows 10 Mobile'ın yeniliklerini, Windows Phone 8.1'in üzerine neler getirdiğini Neowin'in karşılaştırması sayesinde net biçimde görebilirsiniz. Fotoğraflar elbette telefonu elinize alıp kullanmakla aynı keyfi vermeyecek, ancak güncelleme gelene kadar merakınızı gidermeye yardımcı olabilir.

Resimlerle Windows 10 Mobile!

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Bende galaxys6 var ama windowsun arayüzü değişik ve çok hoşuma gidiyor. Denemek isterdim.

@19 Mart 2016 00:35 Aynen. Bende ucuza bir Windows telefon alıp denemeyi düşünüyorum

@19 Mart 2016 00:35 launcheri var :) windows 8 launcher i indir windows 10 launcher güncellemesi almış

@19 Mart 2016 00:35 sırf arayüz için wp yemi geçilir? Android kullanıyorsunuz launcher diye birşey var. Kur wp launcher kullan.

@19 Mart 2016 13:11 launcher lar bes para etmez.asla orjinali gibi degil.windows mobile candir.yeterki su marketini gelistirsin

@20 Mart 2016 06:02 Ne canı kardeşim WP tam bir hayal kırıklığıdır. L925 kullanıyorum ve microsoft söz verdiği güncellemeyi vermedi. Yani kazık attı millete. elimdeki telefon eskiyince bir daha asla WP'li bir tel almayacağım.

Win 10 çok güzel olmuş

Windows 10 bilgisayarlara geldiği zaman telefonlarada gelseydi şu haber ne kadar heyecan oluştururdu şimdi kimsenin unrunda değil hatta Windows Phone severleri bile takmıyor artık. Alternatif ve stabil bir sistem Windows 10 ama sağolsun Microsoft kaplumbağa gibi.

8.1de on/off butonları çok acemice yapılmıştı, 10 da biraz düzelmiş, on pozisyonunda iç renk mavi olmuş, off da siyah kalmış, kırmızı olsa iyi olurdu, neyse microsoft tasarımda geriden gelsede bir şeyleri sonradan düzeltiyor.

W10 tanıtımında Satya ya da Gabe idi söyleyen: 4inç ten büyük her cihaza gelecek demişti. Sonra insider başladı ve 2013 te çıkan x20 serisi telefonlarda insideri kullanarak bir sene feedback yaptılar. İnsanlar telefonlarının w10 a geçeceğini düşünerek geri bildirim yaptılar ve official sürümü beklediler. Gün geldi official sürüm yayınlandı ve açıklamaya tenezzül bile etmeden, en güçlü telefon olan lumia1520 hariç x20 lere güncelleme gelmeyeceğini söylendi. Dolandırıcı olduklarını bilsin herkes.

@19 Mart 2016 09:43 Ne zaman sözlerinde durduklarını gördünüz ki zaten ? Telefon pazarında olan şeylerin aynı pc pazarında da etkili. Ülkemizde sözde kullanıcılaırn sitelerde şöyle güzel, böyle uçuyoruz dediği işletim sisteminde dişe dokunur - kullanmaya değer kaç tane yenilik var ? Tek yenilik MS'un daha fazla telemetri bilgisi toplaması ve hatta açık açık bilgisayarlar müdehale etmeye başlaması. Cep telefonu kullanıcılarını da kobay gibi kullanmasına şaşmamak gerek.

Ben yükledim geldiği gibi arkadaşlar lumia1520 superqoldu telefon ;)

sadece tasarımı değişmiş sanırım. 2 yıl bunun için beklediniz..

telefonda yenilik yok. 50 yaşında annemin lumia 640'ı var 8.1 den 10'a geçirdim kavga çıktı evde :D bunda diyor ne yenilik var hani sadece yerlerini değiştirmişler o diyor. Aslında haklı elle tutulur bir yenilik yok

bence wp çağın tasarım anlayışının gerisinde kalıyor arayüzü değiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Lumia 930'a geldi. Güncelleştirme değil yeni bir sistem. Her zaman ki uygulamalar farklı durumdalar. Dezavantajı yeni bir sistem olduğu için uygulamalarda sıkıntılı. Zaten uygulama sıkıntısı olan bir sistem kendi kendine niye böyle bir sıkıntı çıkarır anlamıyorum. Ücretsiz gibi gözükmesin aynı ios ve android gibi ücretsiz gösterip daha çoğunu almak gibi bir yolu tercih etmişler. İyi uygulamaları kapa (Sağlık ve Fitness gibi) yeni uygulamalar (Microdoft Health) için ise fazla donanım iste (Band).

@19 Mart 2016 14:34 Eski uygulamalar çalışıyor merak etmeyin. Artık Windows 10'dan sonra kökten değişiklik de yapmayacaklar. Sistemin üzerine yenilikler getirecekler.

Kesinlikle çok güzel, Microsoft Lumia 640XL'dayım ve şu anda stabil sürümü kullanıyorum, umarım pc sürümlerinde olduğu gibi threshold 2 tarzı büyük çaplı güncellemelerle daha da güzelleşir.

Lumia 830 kullanıyorum windows 10 işletim sistemi güncellemesiyle telefonum baştan aşağıya değişti harika oldu

Denemedim ama guzel oldugunu soyleyemem. Zaten microsoft mobile de hep geriden geldi. Butunlesme guzel fikir olsa da bunu beceremedi

@19 Mart 2016 16:54 yani bilgim yok ama fikrim var mı diyorsun? Yalnız değilsin dostum "yükledim memnunum" diyenlerin dışındakiler hepsi senin gibi zaten.

otg var mı? adamakıllı instagram whatsapp vb. gelecek mi? 2 tane lumia 520 1 tane 625 win10 bekliyoruz. bu da hayal kırıklığı olursa samsung galaxy j7 yi yedekledim. takılıyor falan ama en azından işimi görürüm.

@19 Mart 2016 18:13 otg konusunda bilgim yok ancak adam akıllı instagram ve whatsapp geldi, geleli aylar oldu.

Sen de yorum yaz