Sadece bir fotoğraf çekecekti; öldü!

Bu şanssız adamın tek istediği, güzel bir fotoğraf çekmekti... Ama bu isteğinin sonu, ölüm oldu!

Sadece bir fotoğraf çekecekti; öldü!

Şahitlerin söylediklerine göre cihazı ile ilgilenmekte olan bir kişi, San Diego'daki Sunset Cliffs isimli uçurumdan düştü. Görgü tanıkları düşen adama yardımcı olmak için hızla harekete geçseler de, hayatta kalabilmesi için yeterince hızlı olamadılar. Bölge adli doktoru ve aile üyeleri tarafından söylendiğine göre bu kişi, Indiana, Sheridan'dan 33 yaşındaki Joshua M. Burwell idi.

NBC San Diego'nun haberine göre görgü tanıkları, Burwell'in gün batımını yakalamak için arabasını durdurmuş olabileceğini söylüyor. Kullanılan cihazın kamera mı yoksa telefon mu olduğu ise belli değil. Ancak San Diego can kurtaranı Bill Bender'ın NBC'ye söylediğine göre Burwell "nereye yürüdüğüne dikkat etmiyordu. Elindeki cihaza bakıyordu."

Bender, üç görgü tanığının yardımcı olmak için uçurumdan aşağıya inmeye çalıştığını ve ilk yardımın uygulandığını belirtiyor. 

Cihazların, özellikle cep telefonlarının sebep olduğu dikkat dağınıklığından kaynaklanan kazaların sayısı giderek artıyor. Geçtiğimiz yılın erken dönemlerinde bir turist, Taç Mahal'da telefonu ile selfie çekmeyi denerken hayatını kaybetmişti. Üç yıl önce de Alaska'da bir kadın, mesaj yazarken bir uçurumdan düşmüş ve mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başarmıştı.

Ancak, ne yazık ki, yapılan uyarılar hiçbir işe yaramıyor gibi görünüyor. İnsanlar, cihazlarının dikkatlerini dağıtmasına engel olamıyor ve kendileri ile çevrelerindekilerin hayatlarını tehlikeye atmaya devam ediyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

o tarz yerlere korkuluk yapsalar sorun kalmaz...

Başlığı görünce kesin Rus'dur dedim.Haber beni şaşırttı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir